Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Emlékszik itt bárki olyan...

Emlékszik itt bárki olyan pékárúra, aminek az volt a neve, hogy bordás? Esetleg olyanra, hogy "egérke"(nem a fánk!) ?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban teljesen elterjedt volt a környéken a bordás, iskolában rendszeresen kaptuk uzsonnára. Az "egérke" (nem vagyok biztos benne, hogy ez hivatalos név-e, de szerintem ilyen néven láttam) majdnem ugyanolyan volt, mint a bordás, csak meg volt csípve a tészta a tetején, mintha fülei lennének, illetve mazsola volt belenyomva, szemek gyanánt.

A szüleim is emlékeznek, anyám állítja, hogy az ő gyerekkorában is alap volt a bordás (most 60 éves amúgy), ennek ellenére a kortársaim nem emlékeznek ilyesmire, és az interneten se találok semmi infót róla.



2021. máj. 17. 11:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
HA még netán leírnád, milyen és mekkora volt a bordás, akkor lehet, hoyg lenne, aki ismeri más néven
2021. máj. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem tudok róla, hogy más neve lenne, de leírhatom.

Tojásdad alakú, tenyérnyinél kicsit nagyobb (kisebb, mint egy zsemle). A tésztája barna, foszlós, édeskésebb a normál kiflinél/zsemlénél. Olyasmi, mint a puffancsnak.

A nevét arról kapta, hogy az alján (valószínűleg a sütőrács miatt) borda szerű bemélyedések voltak.

2021. máj. 17. 11:33
 3/16 anonim ***** válasza:

Bordás - igen, volt ilyen, imádtam. :) 10×5 cm és kb. 3-4 cm magas volt, felül 6-7 bordával, ehhez hasonló (de több "bordával" és magok nélkül): [link]

Egérke - nem tudom, nem találkoztam vele. :(

2021. máj. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Én is emlékszem a bordásra. Pékségben dolgoztam a 90-es években, nagyon sokat csináltunk. Volt belőle kolbásszal töltött is.
2021. máj. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

[link]


De más formájúra csinálja - ha jól értem, csak a tészta ugyanaz...

2021. máj. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ez esetleg?

[link]

2021. máj. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az egérre emlékszem, de nekünk mindig olyat vett anyukánk, aminek puding volt a hasában.
2021. máj. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Úgy látom, akkor a név elég sok mindent jelölhetett. Ezek közül egyedül az ötös válaszoló emléke egyezik valószínűleg azzal, amire én is gondolok. Apám mindig a kolbászosat emlegeti, hogy az mennyire jó volt. :)


Kedves 5-ös, ha még olvasod esetleg! Felvetődött a családban, hogy lehet, hogy ez valami helyi dolog, és látva a linkeket, hogy máshol mást hívnak bordásnak: megkérdezhetem, hogy Békés megye környéki vagy? Mert ha nem, akkor ezekszerint nem helyi dolog (és akkor annál inkább nem értem, miért nem találok erről a péksüteményről több infót).


4: És ennek is mazsolából van a szeme?... :D

6: Nekem a tészta sem tűnik olyannak (mint amire én gondolok).

7: Ez inkább a pacsnira hasonlít, nem tudom, miért szerepel benne a bordás szó is.

8: Ú, olyat sose ettem, de biztos rábuktam volna gyerekként! :)

2021. máj. 17. 12:47
 9/16 anonim ***** válasza:

8-as vagyok. Egyébként nekem is a napokban jutott eszembe az egér. :D

Kár, hogy már nem lehet kapni. Nálunk pudingos egér volt a neve, volt vaníliás meg csokis. Szerinted van rá esély, hogy egyszer majd megint lehet venni? Akárhogy keresek rá, nem ad ki képet.

2021. máj. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 74-ben születtem és emlékszem a bordásra, meg az egérkére is. A 100-as ABC ,ben nemrég még láttam egérkét, bordást már nagyon régen nem láttam. Az én kedvencem a mákos rigó (az a briós alakú, aminek a teteje van egész mákkal megszórva) gyümölcsjoghuttal vagy kakaóval hmm. Kár hogy csak egy boltban kapok, ott is ritkán
2021. máj. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!