Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Emlékszik itt bárki olyan...

Emlékszik itt bárki olyan pékárúra, aminek az volt a neve, hogy bordás? Esetleg olyanra, hogy "egérke"(nem a fánk!) ?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban teljesen elterjedt volt a környéken a bordás, iskolában rendszeresen kaptuk uzsonnára. Az "egérke" (nem vagyok biztos benne, hogy ez hivatalos név-e, de szerintem ilyen néven láttam) majdnem ugyanolyan volt, mint a bordás, csak meg volt csípve a tészta a tetején, mintha fülei lennének, illetve mazsola volt belenyomva, szemek gyanánt.

A szüleim is emlékeznek, anyám állítja, hogy az ő gyerekkorában is alap volt a bordás (most 60 éves amúgy), ennek ellenére a kortársaim nem emlékeznek ilyesmire, és az interneten se találok semmi infót róla.



2021. máj. 17. 11:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

11-es vagyok szintén.

Szóval az én emlékeim szerint a bordás kisebb a zsemlénél, kissé ovális alakú, kicsit lapított, a tetején pár csíkkal, bemélyedéssel. Ízre elég semleges, se édes, se sós, öszintén szólva nem ez volt a kedvencem, de anyu sokszor vett :)

Akkor már inkább a cukros briós, az még néha kaphato. Viszont én már azt a hagyományos lekváros buktát sem szoktam látni.

Ó és a túrós batyu, amiben anno sok túró volt mazsolával, nem csak levegő :/

Emlékszem ezekre bizony.

2021. máj. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#11: mákos rigót szerintem mostanság is lehlet kapni jobb pékségekben. :)

Vagy picit nagyobb kivitelben barheszt. Ugyanaz a tészta.


[link]

[link]

2021. máj. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
én 76 születésü vagyok de semi ilyenre nem emlėkszem.viszont a normålis turos buktåkra igen.
2021. máj. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok! Igen, békés megyei vagyok. Legalàbb is a pékség ahol dolgoztam ott volt.
2021. máj. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Külön köszönet az 5-14-esnek: akkor valóban lehet, hogy ez itt a régióban volt elterjedve.

Furcsa, hogy így kikopott. Apám orosházi születésű, és emlegette múltkor az "orosházi banánt", ami szintén helyi jellegzetességnek volt titulálva, arról mégis özön kép van fent neten. Bár, lehet, hogy szebb, mint a bordás, de hát na! Azért ez is az élet része volt!

Ha bárki belefut bordásba, nyugodtan szóljon. Vadászok róla akár csak fotót is, hogy lobogtathassam az ismerősöknek, akik velem együtt tömték a bordást az általános iskolában, csak már nem emlékeznek rá! :)

2021. máj. 18. 10:05
 16/16 anonim ***** válasza:
Én Somogy megyei vagyok, aki írta a pudingos egeret.
2021. máj. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!