Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi ez a hatalmas minőségromlás...

Mi ez a hatalmas minőségromlás az élelmiszerek "világában"?

Figyelt kérdés

Addig oké, hogy kis hazánk szinte mindenből a rosszabb minőséget kapja, de arról inkább csak összehasonlítás alapján van tudomásunk, mostanában viszont a jól bevált és megszokott termékeken is érzékelem, hogy nem olyan amilyen lenni szokott.

A kedvenc csilisbab konzervemben gyakorlatilag nem is az van ami rá van írva (eredetileg kicsi fehérbab, benne meg hatalmas szétmállott vörös lóbabok). Többszöri kísérletre is azt találtuk benne, az ára 190Ft-ról 390 lett egy év alatt a minősége meg ehetetlen.

Zöldség gyümölcs a boltban még szinte zöld, másnapra itthon már barna és/ vagy penészes, az 1000forintos koktélparadicsom két nap múlva fonnyadt. A hagyma és a burgonya aminek el kellene állni száraz sötét helyen szint úgy alig pár nap és megrohad, illetve a hagyma már alapból vagy száraz vagy barna belül -multitól

függetlenül.

A tortillalap nem szétszedhető, összetapad, kiszakad, hiába a 8db minimum 2 kell belőle egy dologhoz. Az aprított savanyúságnak (pl jalapeno) inkább csak a paprika végei vannak az üvegben. Az aldis rudas csirkemell sonka sem olyan volt tegnap mint egy pár hónappal ezelőtt már csak küllemre sem, belül meg tele volt darálva apró kis csonttal vagy porccal. A húsról meg inkább ne is beszéljünk, sajnos nem jutok el mindig egy zöldségesig vagy hentesüzletig, de eddig az aldis hússal nem volt problémám, de amikor már a csirkemell filén is ott van a fél mellcsont...


Egyszer egyszer belefuthat az ember valami furcsaságba, de tényleg hétről hétre tapasztalom, hogy már a megszokott szemét sem a régi...


Ti hogy vagytok ezzel? Vettetek észre mostanában valami változást megszokott élelmiszerek minőségén?


2021. máj. 19. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem jó helyen vásárolsz.

Én ezeket egyáltalán nem tapasztalom....

2021. máj. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Hát sajnos manapság ez megy mindennek a minősége csökken, de az ár növekszik. Nekem a lisztel, rizzsel, búzadarával szokott gondom lenni. Ha nem teszem be a fagyasztóba vásárlás után 1-2 napra akkor tele van kis bogarakkal. Meg azt is tapasztaltam, hogy van aminek az ára dupla, de a mennyiség felére csökkent.
2021. máj. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Csatlakozom az elsőhöz. Az ára ugyan tényleg mindennek megy felfelé, de amikből márkahűen vásárolok, azok évről évre ugyanazt a minőséget hozzák.

Vagy irtó peches vagy vagy nagyon rossz helyen vásárolsz.

2021. máj. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Aldis csirkemell sonkánál en is tapasztaltam. Undorító nem is veszek többet. Zöldség Gyümölcs sajnos ilyen. Már itthon se várják meg hogy beérjen, zölden szedik le. Mivel eleg drága már, igy a boltban is napokig áll. Nem úgy mint régebben.

Mi zöldséget itthon termelünk, és érdekes egész télen volt krumplim, mert akkor szedtük fel, mikor már beérett.

2021. máj. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igaziból nagyon vegyes, hogy hol vásárolok, aldi-lidl-auchan-néha tesco, de a tescoban már szinte tényleg csak a műanyagokat merem megvenni, mert már a termékek lejárati idejével is gond szokott lenni, simán bent vannak a hűtőben a romlott tejek, kakaók, penészes sajtok. Itt a városban rengeteg is rá a panasz.

Az aldiban sokszor látom, hogy már a pultban penészes a citrom, a narancs...

A babot az auchanban és a tescoban vettük, Happy Fruchts márka, régen nagyon szerettük, de már nem az van benne ami volt. Barátnőm szintén auchanban veszi ugyan azt őnáluk, ő meglepődött amikor megmutattam neki, hogy nálunk ez pár várossal odébb milyen .

2021. máj. 19. 20:44
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
A minőségromlás az, hogy a ma kapható paradicsomnak NINCS tápanyagtartalma, de ugyanígy az összes többinek sincs. Se íze. Egy ipari vacak, csak legyen szép, átverős és sohase oylan kiszerelésben ami praktikus lenne.
2021. máj. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
Sparban vásárolok szinte minden nap, de még sosem tapasztaltam, amit te írsz. Szerintem nem jó helyen vásárolsz, kérdező.
2021. máj. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

6: milyen "kiszerelésben" veszed a paradicsomot...?? Ami nem jó neked...


NÁlunk kilóra adják. :) De vehetek 62 és fél dekát is, ha úgy tartja kedvem....

2021. máj. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!