Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miből van az aldis narancs héja?

Miből van az aldis narancs héja?

Figyelt kérdés

Meglepetten vettem észre, hogy az aldiban ki van írva a narancs címkéjére, hogy a narancs héja emberi fogyasztásra nem alkalmas. Addig oké, hogy nem feltétlen jut eszünkbe csak úgy megenni, de azért azt bárhogy is nézzük ez ehető dolog /volt legalábbis/. No meg süteményekbe, kandírozott narancsként stb gyakori a felhasználása. A többi héjas zöldség-gyümölcsnél nem találkoztam a kiírással.

Kelt bennem némi rossz érzést :D


2021. máj. 21. 07:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a narancsot és a citromot kívülről kezelik egyfajta vegyszerrel, ami miatt nem ajánlott fogyasztani.

Ha kandírozni akarsz, vagy héjat reszelni sütibe, akkor olyat kell venni, ami nincs kezelve, ez vagy bio vagy külön fel van tüntetve, hogy fogyasztásra alkalmas.

2021. máj. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az elsö írta, a déligyümölcsök héját sok esetben vegyszerrek kezelik, hogy ne romoljon meg könnyen. Viszont ezek nem egészségesek, ezért írják oda a figyelmeztetést.

Banán esetében nem, mert a banánhéjat nem szokás felhasználni, ellentétben a citrusfélékkel.

Ha a héját is használni akarod, akkor keress olyat, amire ráírták, hogy a héja nem kezelt, illetve ami bió, ezekböl lehet különböz élelmiszereket készíteni.

2021. máj. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Valóban a penészgátló miatt, de ez engem nem rendítene meg, ha kandírozott narancshéjat szeretnék belőle készíteni.

Off: Legutóbb a terhességi teszt használati útmutatójára volt írva, hogy "ne nyelje le", basszus ilyen csak nem jut senki eszébe!

2021. máj. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Huh hármas sajnos dehogy nem! Tele volt vele kb egy éve az internet hogy a fiatalok szétszedték és megették belőle a tablettának kinéző valamit. Az emberi hülyeség határtalan.

2021. máj. 21. 08:55
 5/8 anonim ***** válasza:
13%
jól meg kell mosni, és ehető. kezeletlen narancsot alig találni, lime-ról nem is beszélve. szivacs+mosogatószer leszed mindent
2021. máj. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Hát ezt tök jó tudni... Én rendszeresen teszem a citrom héját a sütibe reszelve... Sose nézem hogy bio nem bio reklám fogásnak tartottam mindig is azért hogy a drágábbat vegyem hát ez tök jó kereshetem majd a bio citromot mit valami sznob 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

A sima citromot ha alaposan lemostam szivaccsal akkor is mérgező/emberi fogyasztásra alkalmatlan lesz????

2021. máj. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
ne azt nézd hogy bio-e mert azt is permetezik. kezeletlen a kulcsszó
2021. máj. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
93%

Nem lehet lemosni róla a vegyszert, bele van ivódva az illóanyag részbe.


[link]

2021. máj. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!