Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Menü ötletek gluténérzékenyekn...

Menü ötletek gluténérzékenyeknek? Ki mit szokott enni/főzni?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy gluténérzékeny vagyok.

Ötleteket szeretnék gyűjteni viszonylag változatos gluténmentes étrendhez.

Bármilyen ötletet szívesen fogadok!



2021. jún. 13. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Rizseshús
2021. jún. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Én mindent ugyanúgy eszek, csak gluténmentes változatban: tészta, liszt, kenyér, édességek. Szinte mindenből van gm is.
2021. jún. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Mi a baj a rizseshússal, hol van benne a glutén?
2021. jún. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Ahogy 2-es írja. Egy tipp: a drága gm panírmorzsa helyett vegyél natúr kukoricapelyhet és daráld le. A penny-s gm liszt jó. Szintén a Pennyben veszem a gm kenyeret. Mivel nagyon kevés kenyeret eszek, szeletenként beteszem a fagyasztóba és igény szerint kivéve onnan fogyasztom. A Pennyben van olcsóbban gm száraz tészta. Nézz alaposan körbe abban ill. azokban a boltban/boltokban, ahol rendszeresen vásárolt, hogy mely termékekben nincs liszt. Pl. Spáros Milánói, Bolognai por lisztmentes és olcsó. Több rostot egyél!!! A lisztben a glutén az a sikér, ami a péktermékben lévő rosttartalmat jelenti. Én általában reggelire a magam által kevert műzlit eszem, hogy emeljem a rostbevitelt. A köles nagyon jó és rengeteg receptet találsz hozzá.
2021. jún. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Inspirálódj pl. innen:


[link]

2021. jún. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig érkezett válaszokat!
2021. jún. 13. 21:18
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
2-es vagyok, igazából otthon akármit el tudsz készíteni magadnak mentesen. Viszont étterembe akármibe rakhatnak glutént, ott mindig kérdezz utánna.
2021. jún. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Szia :)

Mondok pár ételt, amit mostanság készítettem:

sült oldalas burgonyasalátával, paprikás krumpli, székelykáposzta,rakott krumpli, tepsis burgonya, csirkés pirított tészta, csirkesaláta, rakott zöldbab, brassói, csülök pékné módra, hentes tokány, tarhonyás hús

tojáskrém, tzatziki, párolt vöröskáposzta, padlizsánkrém

bodzaszörp, raffaello golyó, birsalmasajt

Nem éhezünk gluténérzékenyen sem :)

2021. jún. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Schär termékeit szereti fiam.azt veszek neki gofri,csokis muffin, bagett,zsömle ,stb, felvágottak, virsli,barillának van gluténmentes tésztái.stb.
2021. jún. 14. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

Ugyanazt, mint amit egészségesként ettem csak gm alapanyagokkal.


Semmivel sem macerásabb megfőzni egy tojásos nokedlit pl :).

2021. jún. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!