Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen cukorhelyettesítőt...

Milyen cukorhelyettesítőt válasszak?

Figyelt kérdés

Szeretném a cukrot lecserélni valamilyen egészségesebb alternatívára, de nem igazán ismerem ezeket az édesítőszereket, így nem tudom, melyiket lenne érdemes kipróbálnom.

Olyat keresek, ami:

- kristályos állagú, mint a cukor

- ízre hasonló, és nincs kellemetlen mellék- vagy utóíze sem

- sütésálló, lehet használni sütés-főzéshez is, nem árt neki a hő

- az édességmértéke vagy megegyezik a cukoréval, vagy magasabb. Tehát ne kelljen belőle pl 3x annyit használni ugyanazon édesség eléréséhez, mint a sima cukorból.

- legyen alacsonyabb a kalóriatartalma (nem muszáj, hogy teljesen 0 legyen, csak azért jelentősen kevesebb)


Szerintetek ezeknek a kritériumoknak melyik cukorhelyettesítő felel meg? Ti mit használtok, mit ajánlotok, vagy mi az, ami esetleg nem vált be, és kerüljem?



2021. jún. 14. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
1:4 vagy Negyedannyi néven keresd, ez egy stevia-eritrit keverék. Sokan esküsznek rá.
2021. jún. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Az elsőt szerintem most enged el. Nekem eddig a xillit és stevia funkcionált a legjobb helyettesítő ként
2021. jún. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Egy kritériumot kihagytál: ne okozzon hasmenést

pl szukralóz

2021. jún. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Én sokat kipróbáltam, azt is amit az első ír, hát felfordult tőle a gyomrom, nagyon rossz mellékíze van szerintem.

Nekem a xilit (nyírfacukor) lett a legjobb, bár elvileg nagyobb mennyiségben hasmenést okoz, de nekem sosem volt vele problémám. Bármilyen mesterséges éresítőt próváltam, borzasztó rossz volt nekem mind.

2021. jún. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Én a Dia-wellness negyedannyi édesítőjét használom évek óta, nekem abszolút bevált!😊
2021. jún. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Amint a válaszokból is látod, neked kell kipróbálni, és eldönteni hogy neked melyik válik be.
2021. jún. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

Csak is a YUMMY.

Googlezz ra. Hodegbe es melegbe is oldodik, suthetsz-fozhetsz vele.

0kcal

0CH

Es iszonyat keves kell beloel, nagyon sokaig eleg!

Semmi puffadas vagy hasmenes.

2021. jún. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

Ja es nulla mellekiz, tiszta cukor izu.😉👍

10+ eve hasznalom.

2021. jún. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) Közben én is utánaolvastam kicsit, nekem eddig a xilit tűnik a legszimpatikusabbnak, mert erre írják, hogy ugyanolyan az édességmértéke mint a cukornak, és (elvileg) nincs mellékíze sem. Maximum attól tartok, hogy hasmenést okozna.


Aki esetleg használta már a xilitet, az mit tapasztalt vele kapcsolatban? Miért vált be vagy épp nem vált be?

2021. jún. 15. 13:29
 10/10 anonim ***** válasza:
65%

A xilitnek viszont kb ugyanakkora a kaloriatartalma mint a cukornak, ezert nem hasznalom, csak a negyedannyit (vagy eritritet de annak mellekize van).

Eleinte minden edesito hadmenest okoz ha nem vagy hozzaszokva. Ha fokozatosan eszel egyre tobbet akkor nem lesz gond. Es ez barmelyikre igaz. ..

Amugy szerintem a xilit lenne a legjobb ha nem lenne kaloriatartalma. De van

2021. jún. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!