Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Sárgarépát hogyan lehet...

Sárgarépát hogyan lehet legjobban tárolni? Szeretnék 5-10 kg répát 1-2 hónapig frisse tartani.

Figyelt kérdés
Egy láda homokba tegyem? Elültessem? Hűtőszekrénybe, bezacskózva vagy anélkül? Egyéb módszer?

2021. aug. 7. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Előkészítve a főzéshez fagyasztva
2021. aug. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

1-2 hónapig száraz helyen, ládában, sima, pergő, száraz homokban eláll.

Régen ameddig nem volt fagyasztó, így tárolták télire a nyári termést.

2021. aug. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

2-es: az egyetlen gond, hogy ez az "érett" zöldségre érvényes, a friss, fiatal nem áll el így!

A helyes megoldás az 1-es módszere, a fagyasztóban akár egy évig is eláll minöségromlás nélkül, másként meg pár nap alatt megpenészedik vagy megrohad.

2021. aug. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Megtisztitod - feldarabolod - leforrazod - leszaritod - lefagyasztod.
2021. aug. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
10 kilo repa nalunk 2 hetig sem tart :)
2021. aug. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

#3

Hol írta, hogy fiatal répát akar eltenni? Lehet, hogy normálisan kifejlődött érettet.

De mindegy is, ha van 10 kg répának helye a fagyasztóba, felőlem teheti, viszont a sárgarépa nem túl jól fagyasztható, akárcsak a krumpli.

Mivel a múlt télen 1 kg gyönyörű sárgarépa volt folyamatosan 100-110Ft-ért a Lidlben, nem hiszem, hogy egy évig fagyasztgatni 10 kg-t anyagilag megérné(áram, hely)

De te biztosan jobban tudod, mint a vidéki szülők, nagyszülők, dédszülők, akik 40-50 kg-t tudtak biztonságosan eltárolni fagyasztó nélkül, az újabb termésig.

2021. aug. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
Homokba a strucc dugja a fejet ... retro videken verem volt ilyenekre.
2021. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Érett vagy fiatal, nekem mindegy, hosszabb távra olyant veszek, amelyik jobban eláll, a másikból csak keveset, amennyi hamar elfogy. Az sem baj, ha levelet vagy gyökeret ereszt, csak ne száradjon ki nagyon, ne penészedjen és ne rothadjon. Fagyasztással próbálkoztam., de úgy csak néhány adagot akarok eltenni. Aszalásal is próbálkoztam, de az úgy csak bizonyos kajákba jó. Eddig sima hűtőben, tisztán tartva, bezacskózva volt a legtöbb sikerem, de ott nem túl sok a hely, és túl sokáig ott sem állt el.
2021. aug. 7. 18:12
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem értem, miért lettek egyes válaszok lepontozva, eddig minen válasz hasznos volt, legalábbis számomra. Köszönöm ezúttal is a válaszolóknak, további ötleteket is szívesen fogadok.
2021. aug. 7. 18:14
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

3

Hát.. azt vettem észre,hogy még hűtőben is eláll,ehető marad akár másfél hétig is.

2021. aug. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!