Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Allergiás lennék a mandulára?...

Allergiás lennék a mandulára? Ez allergiás tünet?

Figyelt kérdés

A manudulát a dm-ben szoktam venni. Mostanában szoktam el kezdeni enni, egészséges hatásai miatt.


Azonban!


Van olyan szem, amitől semmi bajom, de amelyik szemnek egy kicsit is olyan íze van, mint a marcipánnak elkezd égni az orrjáratom és a torkom, valamint olyan, mintha az egész "agyamat" is forróság járná át.

Utána jelentkezik hányinger érzet és szinte egész nap érzem ezt.


Érdekes, mert nem minden mandula szemen érzem ezt és nem minden mandula szem váltja ki ezt. Napi kb. 5 szemet ettem, de már 2x is volt ilyen tünetem, ami megijesztett és nagyon nem volt kellemes érzés.


Úgyhogy szerintem már nem eszek többé. :/


Arra volnék kíváncsi, hogy szerintetek ez allergia lenne?vagy szimplán undor?


Volt veletek már ilyen érzés más élelmiszerrel kapcsolatban?


Olyan volt, mintha a legcsípősebb piros paprikát enném...



2021. aug. 19. 11:01
 1/2 anonim válasza:
76%
nem vagyok orvos, de lehet, hogy nem a mandula szem miatt lett ez a reakciód hanem magától a mennyiségtől. egy bizonyos mennyiség után már lehet eléri azt a küszöböt, hogy szervezeted allergiás reakcióval reagál a mandulára...ez csak egy tipp.
2021. aug. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez a 2. Szemtől volt
2021. aug. 23. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!