Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Amerikában kisebb az árkülönbs...

Amerikában kisebb az árkülönbség a sertés és a marha között, netalán az utóbbi olcsóbb?

Figyelt kérdés
Csak mert a steak jóval gyakoribb ebéd, mint itthon.
2021. nov. 15. 21:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%

"Csak mert a steak jóval gyakoribb ebéd, mint itthon."


EZT a megállapítást miböl vontad le? Csak mert nem igaz

2021. nov. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Biztos amcsi filmekből.... 😂😂😂
2021. nov. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, filmekből. Nem azt írtam, hogy minden nap, minden családban.
2021. nov. 16. 07:34
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A Magyarországra jellemző sertésmánia egyáltalán nem globális jelenség (ettől még sok országban népszerű, de nem világszerte). Az USA-ban keveset esznek belőle, az éves húsfogyasztás kb. negyedét teszi ki, nem egy alapprotein. Nálunk közel a felét, minimálisan elmaradva a csirkétől.


Az, hogy a marhahús a helyi pénztárcákhoz mérten olcsóbb és jobb minőségű ettől még igaz, hiszen náluk korlátlanul van legelő, szabad terület.

2021. nov. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

#3: neked való olvasmány... :)


[link]

2021. nov. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azért nem hiszek el mindent, de vannak olyan sztereotípiák, amiknek van alapjuk. Brit filmekben pl. kötelező a tea bárhol, bármikor... Amúgy tudom, hogy azért 555-tel kezdődik a legtöbb telefonszám (vannak kivételek) a filmekben, mert korábban hívogatták a valós számokat. Ez egy primitív, és általánosító felsorolás. Pár filmben látott ilyet, és rögtön minden filmben ez van.
2021. nov. 16. 09:18
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

Mi múltkor vettünk itt 100%-ban marha virslit, ami kiderült, hogy 30% hús de az tényleg marha (zsír, porc és a többi).


A csirke olcsóbb szerintem, mint a marha, de marha olcsóbb, mint a gmo mentes meg a hormonmentes csirke (ami otthon alap, mert EU-s szabály).


Meg van egy rakat leértékelés az olcsó húsokra mindig, akkor a szegényebbek vesznek 30 kilót a három mélyhűtőben úgyis elfér, aztán eszik egy ideig. Illetve akkor még nem beszéltem arról, hogy itt a felvágottaknál alig találni olyat, ami nincs agyoncukrozva és kezelve.


Az EU-s minőségű hús itt is drága minden formában, de a rossz minőségű nagyon olcsó a fizetésekhez képest.

2021. nov. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

1 font (kb fél kg) marhahús 5,28 Dollár,

1 kg disznó 4,25 Dollár

2021. nov. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8 Kösz, de biztos, hogy jók a mértékegységek?
2021. nov. 16. 11:57
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Igen, direkt egy ottani ismeröstöl kérdeztem meg.
2021. nov. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!