Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Hogy kerülhet egy termék...

Hogy kerülhet egy termék egyik boltbanen ötöd-hetedannyiba, mint máshol ?

Figyelt kérdés

Konkrét példa ihlette a kérdésemet. A múlt héten 300 ft-ért kiárusitva vettem egy 100 forintos üzletben Corny

pohárkrémet. Gondoltam, hogy jó áron jutottam hozzá, ennyiért őven megérte, de kiváncsiságból rákerestme, mennyiért árulják máshol.

Ebben az üzletben 1999 ft-ról van leakciózva (" utolsó darabok ") 1549 ft-ra. Akció nélkül közel hétszer drágább, mint amennyiért vettem, akciósan is több, mint ötszörös árú. Hogy lehet ekkora különbség ? [link]



2020. szept. 1. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagy tételben rendel, közel van a lejárati idő, nem fogy, stb
2020. szept. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes ez a lacsiboltja... Többször belebotlottam már, mikor valami terméket kerestem a neten. Jól van pozicionálva a google search-ben. :)

ugyanakkor más termékek meg kifejezetten drágák. Pl. itt ez a tejföl:

[link]


Ez máshol tuti 200 alatt van...

Nekem is az a véleményem, hogy valami közeli lejáratú tételt felvásárolhattak, és potom áron kiszórják...

2020. szept. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Bár nincs köze a konkrét példához, de ha turista-kedvelt helyre mész, ott mérget is vehetsz rá, hogy minden 3-4x annyiba kerül, mint máshol. Ha meg nehezményezed, akkor természetesen ferde szemmel néznek rád, mert csóró magyar vagy, aki nem akar 500ft-ot kiadni 3deci ásványvízért.
2020. szept. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Nyilván olyan helyen ahol el lehet adni drágábban ott el is adják mert ez nyilván megéri nekik. De ott vannak a kis falusi boltok ahol az alapélelmiszerek is drágábbak mint egy multiban. Ennek is az az oka hogy egy kis falucskában ahonnan a legközelebbi város is 10km-re van nyilván nem fognak 1 doboz tejért meg pár deka párizsiért bebuszozni a városba ahol olcsóbb mert az utazás többe kerül mint amennyit megspórolnának. A kisboltosok meg persze hogy valamennyit emelnek az árán mert tudják hogy úgy is el lehet adni és ez nekik jó kis haszon.
2020. szept. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Megszűnő boltok készleteit vásárolják fel.

Én rendszeresen veszek ilyen helyekről műszaki árut.

2020. szept. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!