Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A testépítők miért mondják...

Papics kérdése:

A testépítők miért mondják azt, hogy a tészta nem jó?

Figyelt kérdés

Basmati rizst szoktam enni köretnek csirkemellel, viszont most összehasonlítottam egy s-budget spagetti durum tésztával a makro tápanyagokat.


100g-ban

Basmati rizs: 348kcal, 0.8g zs.,

76,8g szh., 8g f. .


Durum tészta: 356kcl, 1.5g zs.,

72g szh., 12g f. .


Negatívumként azt látom, hogy kétszer annyi zsír van benne, de arra is szüksége van a szervezetnek, szóval meg lehet oldani, hogy ne kerüljön be a szükségesnél több belőle. Viszont a fehérje sokkal több benne, és ami mellett semmiféleképp nem lehet eltekinteni, hogy sokkal olcsóbb.

Ráadásul elvileg a rizs glikémiás indexe is magasabb egy kicsivel mint a tésztának - bár mind a kettő ugyanúgy az alacsony kategóriában van (de erről nincs sajnos biztos információm).



2021. nov. 24. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyik testépítő fazon azt mondta, hogy amatőrként vagy hobbi gyúrósnak fölösleges számolgatni. Egyél azt amit szeretnél, de ésszel. Ha megkívánod a dobostortát egyél. De ésszel 1 darabot. Abbol baj nem lehet. Anno mikor lejártam edzeni csak nevettem a vékony 40 kilós gyerekeken, akik mérlegg mérték ki a fehérjét. Érted?


Nemis a kérdésre válaszoltam. Sorry

2021. nov. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem baj, mindenesetre ez is segítség volt :D Mostmár inkább úgy állok hozzá a dologhoz, hogy gyakorlás szempontjából jó, ha az elején elkezdek számolgatni, így amikor mar szükség is lesz rá, lesz benne gyakorlatom. :)
2021. nov. 24. 21:50
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Nem csak a számokat kell nézni. Nem mindegy, hogy milyen minőségű a szénhidrát, pl. lassan vagy gyorsan szivodik fel..
2021. nov. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A tészta jobban fel van dolgozva, a basmati rizs jonb teljesértékűség szempontjából. De amúgy a tészta sem rossz, hülye mítosz, hogy a tészta miatt híznak emberek.
2021. nov. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

csak az idióták mondják

testépítőként, sok tésztát eszem, mert imádom. viszont mértékkel és természetesen durum tésztát. pont ugyanolyan értékes mint mondjuk egy basmati rizs, esetleg más arányban vannak benne vitaminok és ásványi anyagok. de ugyanúgy lassú felszívódású.

a diétám legelején rengeteg lasagnét ettem, durum tésztából, mert ifnom (azóta eléggé meguntam)


a tészta mítosz akörül forog hogy könnyű belőle túl sokat enni meg ugye a fehérlisztes az gyors felszívódású

2021. nov. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!