Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi történik az éttermi ételmar...

Mi történik az éttermi ételmaradékkal?

Figyelt kérdés
A legtöbb étteremben elég nagy adag kaját szoktak adni. Jó, ha a felét meg bírom enni, de többeknél is látom, hogy sokat meghagynak belőle. Mindig is érdekelt, mi lesz a sorsuk ezeknek. Az alkalmazottak tuti nem eszik meg, hiszen más valaki már beleevett előtte. Háziállatoknak se adhatják, mert a sós, fűszeres kaja nem jó a kutyának, macskának. Akkor megy a kukába az egész? Az hatalmas pazarlás.

2021. dec. 9. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Régebben talán mehetett mosléknak a disznók elé.Manapság tudtommal már nem.Így valószínűleg csak kidobják.
2021. dec. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Épp mostanában dolgoztam próbanapokon két étteremben. A maradék megy a kukába. Pontosabban egy nagy műanyag hordóba öntik bele, ami így gyakorlatilag moslék lesz. Én elég éhes voltam, mert nem volt munkám jó ideje, így nekem nagyon bántotta szemem.:(
2021. dec. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Már nem lehet moslékként feletetni a malacokkal.Igaz ezt nem ellenőrzi senki.

Csak állatmenhellyel vagy vadászati társasággal kötött szerződéssel,ők vihetik el.

2021. dec. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, azt tudod, hogy megkérheted a felszolgálót, hogy a maradékot csomagolja el neked? Vagy ha sokadjára esik ez meg veled, akkor eleve kérj zónát.
2021. dec. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, #4 nem is értem, hogy ez nem fordult meg a kérdező fejében?


Simán elcsomagoltatom. Nem szégyen, sőt fel is vannak rá készülve, hiszen van csomagolóanyaguk erre az esetre, sőt sok esetben a pincér meg is kérdezi.

2021. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es 5-ös megelőzött.

Ha csak nem akarsz részeg milliomosnak tűnni, csomagoltasd be!

Más:

Ismerős mesélte, hogy ők simán hazaviszik a kutyáknak.

Lehet, hogy sós, meg fűszeres, de csóri kutyák mégis jobban vannak táplálva, mint sok szegény, kenyér- és krumplihéjon tartott nyomorult.

2021. dec. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Konyhán dolgoztam, s természetesen nem eszik meg az ott dolgozók, kidobják.
2021. dec. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

"Lehet, hogy sós, meg fűszeres, de csóri kutyák mégis jobban vannak táplálva, mint sok szegény, kenyér- és krumplihéjon tartott nyomorult."


Hát ez egy jó hülye gondolkodásmód. Mintha azt mondanád, hogy az éhezők még egy másik ember hányását is megennék, ezért az jobb, mint a semmi.


Taccsra vágja a kutyát hosszabb távon a folyamatos fűszeres maradék és lehet vele soktízezrekért az állatorvoshoz járni.

2021. dec. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#8

Még az a szerencse, hogy az egyébként éheztetett, silányul táplált, híg levesmaradékon, (benne kenyérhéj) tartott kutyák olyan roppant egészségesen vannak tartva! És főleg az a jellemzőjük, hogy állatorvoshoz viszik őket!

Biztos, hogy a napi nem is tudom hány sült csirkecomb, amibe csak bele van harapva, vagy maradék rántott hú, pörkölt, "ártalmas" az ilyen szerencsétlennek és jobb lenne, ha nem kapná!

Értelmezd már mit írtam és ne kötözködj!

2021. dec. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!