Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért olyan drágák az olajos...

Miért olyan drágák az olajos magvak?

Figyelt kérdés

Ezekre gondolok: mandula, pisztácia, kesudió, törökmogyoró.

A földimogyorót kivéve mind elég drága.

Ennek mi az oka? Körülményes a kitermelése, vagy valami más?



2021. dec. 15. 09:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Egyesével kell a kis magvakat összeszedni, pucolni, szárítani, hőkezelni, stb.

Gondolj bele mennyi meló van pl a dióval. Milyen sok munka egyetlen kilót pucolva az asztalra rakni.

2021. dec. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én diót termesztek. És 4000 ft-ért adtam kilóját idén. Hogy miért?


Rengeteg munka van vele. Igaz ez a mandulára és a törökmogyoróra is, a pisztácia és kesudió termesztését nem ismerem.

1. amikor elkezd lehullani, folyamatosan kell felszedni, nem lehet egyszerre, nagyüzemben rázógépek vannak, és fóliára rázzák le, úgy gyűjtik. Igazi derékfájós művelet a hajolgatás.

2. szárítás folyamata is nagy meló, és időigényes,

3. a legmunkaigényesebb része a tisztítás, nekem 3 óra pucolás után lesz meg 1 kg dióbél. (ebből nem biztos, hogy mind 1. osztályú)

4. újabb szárítási folyamat, tálcákra kiterítve, ha helyhiány van, akkor sütőben gyorsítani lehet a folyamatot.

5. válogatás, zacskózás.


Ezért ilyen drága.

2021. dec. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Magyarország előre megy nem hátra.:D



Amúgy viccet félretéve azért amiket írtak feljebb is.


Elég csak belefondolni mennyi munka stb van velük szerintem megérdemlik azt az árat , igaz néha túlzás, azért is jó karácsony előtt már egyhonappal megvenni azokat;)

2021. dec. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a termesztése is nagyon macerás és a feldolgozása is. Arról nem is beszélve, hogy messziről jön és azt is meg kell fizetni
2021. dec. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az eddig leírtak mellett még azt is megjegyezném, hogy ezeknek az ültetvényeknek a hozama sem azonos évről évre, bárhogy is igyekszik a termesztő. Folyamatosan jelennek meg új kártevők és betegségek, amik ellen sokkal nehezebb védekezni, mint mondjuk a szántóföldi kultúráknál. Ráadásul vannak olyan évek, amikor a fák "szabadságolnak". És akkor az öntözés, tápanyagellátás is hiábavaló, egyszerűen nem lehet hatni erre a bioritmusra.
2021. dec. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert 4 évszak és az időjárás minden növénytermesztést befolyásol, plusz ha öbb a kézimunka és plusz a marketing.

Az nem érdekes, ha a messziről jött drága, nem kell megvenni. Az az érdekes ha az itthon termett drágább mint a messziről jött. De ugye minden a profit, így azért hozzák be messziről, hogy az itthon termettet is drágábban tudják adni, a marketing mindent kimagyaráz.

Az élőmunka pedig sok. A blansírozott dió a legjobb, de annak duplája lenne az ára mint a sima dióbélnek.

2021. dec. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%
Az olajár is felfelé megy.
2021. dec. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Csak bólogatni tudok, mindent leírtak előttem... :)
2021. dec. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
12%

Azert ilyen draga mert nekem vannak olajos magvaim, neked meg nincs ... ha kell en szivesen adok, de elkerem az arat ... akinek kell megveszi!


A mag-árus :)

2021. dec. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

Amugy a termeszetben sok helyen vannak olyan fak, amikrol szabadon lehet szedni olyanokat mint a szelidgesztenye, a mandula es meg a dio is ... szoval csak el kell jarni kirandulni a megfelelo helyekre es kello idoben es ingyen szedhetsz magadnak (termeszetesen a szabalyoknak megfeleloen, csak sajat fogyasztasra es nem kereskedelmi mennyiseget).

Rengeteg mindent lehet osszeszedni az erdo-mezorol, csak ki kell mozdulni otthonrol :)

2021. dec. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!