Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért olyan drágák a brutál...

Miért olyan drágák a brutál erős chilik kereskedelmi forgalomba (Jolokia, Carolina, Moruga stb.) - vagy az azokból készült termékek nemcsak itthon, hanem világviszonylatban is?

Figyelt kérdés

Vagy azért, mert baromi kényes paprikanövényekről van szó, amiknek a termesztése tényleg sok pénzt emészt föl, vagy mert az embertelenül erős chilik fogyasztása egy "új brand" és igazából sokan erre is építenek? Tehát a sokszoros keresletre?

Hiszen józan élő embernek már bőven elég volna a legerősebb magyar chili szintű erős pirospaprika.


Vagy ez esetleg összefüggésben van az ún. "kapszaicin függőséggel"?



2021. máj. 11. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Mert megveszik ennyiért.

Nincs benne semmi nehézség, én is termesztettem a kertben. Persze a mag is drága volt.

Most ez a menő, úgy mint a teljes kiőrlésű lisztes kenyér. Előállítani olcsóbb, mint a fehér kenyeret, mégis drágábban adják, mert divatos.

2021. máj. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért, mert jó minőségű termékek és drágának számító alapanyagokbók készülnek.
2021. máj. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom miért drága,pedig ugyanúgy megterem kertben mint bármelyik paprika.Nekem volt habanero meg carolina reaper. Az utóbbi nagyon erős. Lezsibbadt tőle a fél fejem.
2021. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
mert divatos, és nem termesztik sokan (a magot)
2021. máj. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem csak a divatról van szó (persze hülye lenne valaki olcsóbban adni egy ilyen örökké rétegterméket), egyszerűen annyira kevesen bírják és veszik ezt a kategóriát, hogy lehetetlen méretgazdaságosságról álmodni. Az a kevés vevő is aki van évi néhány üveggel vesz csak fejenként.


A legnagyobb, legismertebb magyar szószgyártók is mind-mind aprócska családi vállalkozások, évi maximum pártízmilliós forgalommal. Rengeteg költség pedig fix. Egyszerűen ilyen árak mellett lehet megélni.


Főleg egy olyan országban, ahol a kommersz Haragos Pistától meg a Srirachától az emberek 98%-a már huhog, mint a bagoly.

2021. máj. 12. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!