Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Használtok étekízesítésre...

Használtok étekízesítésre curry fűszer-keveréket? Szoktatok házilagosan curry fűszer-keveréket összeállítani?

Figyelt kérdés

2022. jan. 1. 20:07
A kérdező szavazást indított:
Nem ismerem a curry fűszerkeveréket.
Ismerem a curry fűszerkeveréket, de nem kedvelem.
Kedvelem a curry fűszerkeveréket, készen szoktam venni.
Kedvelem a curry fűszerkeveréket, mindig én állítom össze.
13 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Használok kész keverékeket (sokfélét), meg vannak saját magam által összeállítottak is.
2022. jan. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
A világból ki lehetne kergetni vele
2022. jan. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Számomra nincs olyan hogy "curry", hanem csupán garam masala fűszerkeverék. Soha nem vásárolom meg készen, mindig magam készítem el.


Nálam ez az alap fűszerkeverék (egész, szárított fűszerekről beszélünk):

- Kurkuma

- Görögszénamag

- Koriandermag

- Szerecsendió virág

- Babérlevél

- Szegfűszeg

- Fekete bors

- Egész fahéj

- Kardamom

- Szegfűszeg

- Szárított chili


(Mennyiségeket nem tudok adni, mert én is mindig más mennyiségben állítom elő, elsősorban érzésre, illat és aroma lapján döntöm el, hogy miből mennyi kell.)


Annyit szoktam hogy a fűszereket először is összekeverem egy lábosba és szárazon lepirítom kissé (közben vigyázva, hogy ne égjen oda). Amikor már érződnek a fűszerek hő által kiváltott illata, akkor jó. Utána beleteszem a kőmozsárba és az egészet a törővel szépen, alaposan porrá dolgozom. aztán belesöpröm egy jól záródó üvegbe és használom, amíg el nem fogy.


Nálam legalábbis ez az alap házi garam masala.

Jobb szeretem házilag megcsinálni, mert így legalább tudom mi van benne, és a frissen őrölt fűszerekkel készült garam masala még jobb is, mint a bolti.

2022. jan. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

3-as voltam


A fenti felsorolásból amúgy kihagytam a sima köményt és a római köményt (ugyanis ezek eléggé jellegzetes ízű, aromás fűszerek és adott esetben nem minden ételhez illenek).


Csak annyit fűznék hozzá, hogy ezt a "curry fűszerkeveréket" az Indiát meghódító britek találták ki. Annyira bejött nekik ugyanis az indiai konyha, hogy megpróbálták "imitálni" annak ízvilágát, hogy létrehozták az ún. "curry port", aminek amúgy semmi köze nincs a valódi indiai konyhához.


Az én kedvenc főzős csatornám a "Village food factory":


https://www.youtube.com/watch?v=OUlpqtz1gv4


Ez egy Dél-indiai (tamil) öregemberről szól, aki mindig iszonyatos mennyiségű ételeket csinál, amivel őmaga segít a szerencsétlen sorsú éhező embereknek, gyerekeknek, de még az állatoknak is:


https://www.youtube.com/watch?v=zCczPgRMZUk


https://www.youtube.com/watch?v=_lEz5BGTLVM


https://www.youtube.com/watch?v=0Wfbgg7sdLM


https://www.youtube.com/watch?v=nOjwUZ0j5CM


Nekem azért is tetszik másodsorban a csatorna, mert tipikus indiai ételeket mutat be (autentikus módon elkészítve) ráadásul az embernek nagyjából látványra kell megítélni hogy miből mi és mennyi kerül az ételbe (ez csak azoknak megy igazán, akik nagyjából járatosak a különféle fűszereket, zöldséget vagy egyéb "keleti jellegű" hozzávalót illetően). 🙂

2022. jan. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
#3: 👍👍👍😁
2022. jan. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

- Curry fűszerkeverék:

[link]


- Garam masala fűszerkeverék:

[link]

2022. jan. 2. 00:06
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
@6 Mondjuk olyan cikkeket nem igazán érdemes linkelni, amiben egy curry-s étel receptjébe az isten tudja miért belevágnak egy pohár tejfölt. Még leírni is rettenetes.
2022. jan. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

a 7-esre (01.02 06:57)

Ha valami itt rettenetes, akkor az csakis a kinyilvánító értelmetlenségű kategórikussága lehet.

Az, hogy bármelyik ételösszetevőt valaki kedveli, avagy elutasítja, az természetesen a szubjektív ízléseként, mindenkinek a magánügye.

Épp ezért vitaként teljesen érdektelen.

Az általam belinkelt két cikkből sem a receptek az érdekesek számomra, amiket csak ötlet-alapnak tekintek, hanem épp az adott fűszerkeverék átfogóan korrekt ismertetése.


Egyébként itt nem is a curry-s ételreceptek minősítgetéséről van szó, hanem a curry fűszerkeverékről.

Arról pedig az arra vonatkozó cikk pl. azt írja, hogy: "A curry por összetétele nem csak országonként változik, hanem akár falvanként, családonként is más a bevált recept." Ez a mérvadó számomra a receptek tekintetében is, nem pedig a tejfeles istenkedése.

2022. jan. 2. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!