Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Vakuumcsomagolt csirkemell...

Vakuumcsomagolt csirkemell lejárati dátuma 2022.03.01. A mai napon megfőztem. Ez így még fogyasztható?

Figyelt kérdés

2022. febr. 28. 23:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Szagáról ítélve kicsit elbizonytalanodtam, ilyen felemás. De attól még lehet jó?
2022. febr. 28. 23:55
 2/12 A kérdező kommentje:
Főként a főzés előtti nyers szagára értem.
2022. febr. 28. 23:56
 3/12 A kérdező kommentje:
Kb 5 napot állt a hűtőmben.
2022. febr. 28. 23:56
 4/12 Shai-Hulud ***** válasza:
82%

Igen, ehető.

A szavatossági idő csak azt jelenti, hogy addig garantálják, hogy nem romlik meg. De ez nem azt jelenti, hogy másnapra már hipp-hopp megromlik, csak azt, hogy innen kezdve nem vállalnak felelősséget a minőségéért.

A feltüntetett időpontig felbontatlanul, nyersen, hűtőben tárolva nem lesz semmi baja.

Ezután pedig megfőzöd, vagy megsütöd, amivel elpusztítod a baktériumokat benne, tehát megint kell egy kis idő, hogy megint elszaporodjanak...

Szóval az ebből a húsból készült most készült étel ma és még holnap is teljesen fogyasztható (ha közben hűtőben tárolod).

2022. márc. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jó. Attól is lehet ideiglenesen szaga ahogy tároltad
2022. márc. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 GLadislaus ***** válasza:
100%

Szerintem bizonyos fajta vákuumcsomagolt csirkének mindig furcsa és kellemetlen szaga van. De ez a főzés során elmúlik.

Jó lenne az még holnap is.

2022. márc. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A lejárati idő mindig "pozitív", tehát a mai nap még a gyártó által garantálva van, hogy jó.


A felemás szag meg attól van, hogy ipari szemetet veszel, nem a romlottságtól.

2022. márc. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez a "garantálva van, hogy jó" a nyers húsra vonatkozik, hogy meddig lehet megfozni/sütni? Vagy a főzött/sütött húsra, hogy meddig ehető?
2022. márc. 1. 10:03
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A nyers húsra érvényes a szavatosság, de sajnos egyre kevésbé lehet bízni ezekben a dátumokban (saját tapasztalatom alapján).
2022. márc. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Természetesen - a lejárati idő arra az árura vonatkozik, amire éppen nézel. Ugyanakkor szükséges, hogy bontatlan csomagolásában legyen.

A gyártó nem szavatolhatja a belőle készült étel minőségét.

2022. márc. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!