Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Most, hogy az élelmiszerárak...

Most, hogy az élelmiszerárak várhatóan az egekben lesznek, bevetitek zöldséggel a kertet?

Figyelt kérdés

Oroszország leállíttatta a műtrágya-exportot, úgyhogy ez már megint rátesz majd egy lapáttal a dologra, gondolom lassan 1000 ft lesz még szezonban is egy kg paradicsom.


Én évek óta veteményezek a kert végében, szóval tudom, mi eddig sem vettünk zöldséget az év felében, de sokszor hallottam, hogy mások azért nem csinálnak, mert szerintük olcsóbb a boltban megvenni.



2022. márc. 6. 17:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%
Nem, Ájtís szaGember wok', hvi 47Millijó forinthal, nem szorulok rá.
2022. márc. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Hogyne, az egész kertet teleültetem itt a panelban…
2022. márc. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Jaj, 2-es, nyilván nem azoknak szól a kérdés, akiknek nincs kertje, ne legyél értetlen.
2022. márc. 6. 17:49
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem ültetem tele. Eddig sem eladásra termeltünk, hanem csak saját szükségletre és munka mellett még ezt is rendben tartani NEKÜNK csak annyiban érte meg, hogy tudtuk mit eszünk és nem kellett érte menni a piacra.

Viszont ez locsolás nélkül nem megy, anélkül belekezdeni is felesleges.

De a kutat is villanymotor hajtja, mi van, ha nincs villany?

Nekünk tavaly 25 év után kiszáradt a kutunk, így vezetékes vízzel locsolni qrva drága lenne.

Azt kell mondjam, a mi feltételeinkkel még mindig olcsóbb lesz megvenni.

2022. márc. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Eddig is használtam a kertet, ezután is fogom. Már most is drága a bolti gyümölcs, meg íztelen is, vegyszeres is.

Mindenki sokkal jobban járna, ha a kertjében nem csak pázsit lenne meg tuja.

2022. márc. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Eddig is volt kiskert, ezután is lesz. Nem lesz nagyobb terület befogva (lenne még szabad terület), de ez is elég. Ahogy írták locsolni kell, meg elrakni is idő, energia.

Mindketten dolgozunk munka mellett ezt a 4-500m2-t is bőven elég csinálni.

2022. márc. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kertem, többek közt épp azért, mert nem akarom ilyesmivel tölteni az időt. Tehát ha lenne, se vetném tele zöldséggel. (Viszont aki megteszi, annak a terményéért hajlandó vagyok tisztességes árat fizetni.)
2022. márc. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

Max akkor olcsóbb a háztáji, ha nem számolod a saját munkadíjadat, mert hobbiként tekintesz rá.

Helyette olyan gyümölcs fáim, bokraim vannak, melyek nulla, vagy minimális törődést igényelnek.

A ribizli pl ritka igénytelen jószág, az elmúlt 20 évben nulla törődést kapott. Mégis ontja a gyümölcsöt.

2022. márc. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"Max akkor olcsóbb a háztáji, ha nem számolod a saját munkadíjadat, mert hobbiként tekintesz rá"


De miért számolnám? Ha veteményezés helyett a Facebookot görgetem vagy mást csinálok, akkor sem fizet senki a szabadidőmért....

2022. márc. 6. 19:06
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Ööö, én magot szoktam vetni, a zöldségeket megeszem. 😛
2022. márc. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!