Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Megéri a sokszorosát fizetni...

Megéri a sokszorosát fizetni a házi élelmiszerekért?

Figyelt kérdés

A báratom kizárólag azt hajlandó megenni amit kis gazdaságokban állítanak elő, bolti termékekből max csokit eszik. Tojás, kecsketej, méz,hús,zöldség,gyümölcs stb, mindent a faluból vesz, ráadásul meglehetősen drágán. Értem én,hogy fontos az egészség, de mi bizonyítja,hogy ezek valóban egészséges alapanyagok? A bolti dolgokról legalább tudjuk,hogy bevizsgált, biztos forrásból származnak, de azt honnan tudhatnánk, hogy Piroska néni nem a 3hónapos szalmonellás tojást adja el nekünk? Vagy hogy a kecsketejbe nem került fejés közben szőr vagy egyéb piszok? Naés,hogy a levágott csirke/disznó egészséges volt-e?

A növényekről elhiszem,hogy valóban jobb mint a teszkós, de a többit szemfényvesztésnek tartom, amiért ráadásul többet is fizetünk.



2022. ápr. 25. 14:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ti se sokáig lesztek együtt. A bóti cucc mindig ipari, a csirketojás is azért olyan szíp, mert sárgítótápot kapnak, de hogy nem egészségesen élnek, az tuti. A paradicsomon lehet a legjobban érezni, hogy tisztességes fődben termett, vagy csak paradicsomgyárban, mert annak semmi íze, semmi tápanyagtartalma. Persze van különbség otthoni csirkék között is, nem véletlen a baromfiudvar kifejezés.
2022. ápr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 csux2 ***** válasza:
83%

Kétélű a dolog.

Zöldség gyümölcs jobb lenne, viszont nem fog mutatni permetezési naplót. Húsok, tejtermék háztól, szintén jobb, de az is lutri.

2022. ápr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
81%
Hidd el hogy van különbség a háztáji és a nagyüzemi élelmiszerek között, mégpedig erősen az előbbi javára.
2022. ápr. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ültess otthon egy koktélparadicsomot cserépben. Már az is sokkal finomabb lesz mint amit a boltban kapsz.

Permetezési napló meg talán azért sincs, mert permetezve sincs.

2022. ápr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
86%

"Én őszintén nem érzek ízbeli különbséget a bolti és a házi tojás között, akkor miért fizessünk többet egy kétes származású termékért"


Mondtam egy másik okot, pl. mert a magyar kisember támogatod vele.

2022. ápr. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!