Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Az olcsóbb extra szűz olívaola...

Az olcsóbb extra szűz olívaolaj mennyivel "rosszabb", mint a kicsit drágább?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem mind az, ami annak látszik, de honnan lehet tudni, hogy pl. a drágább "valódibb"? Tegyük fel, ugyanaz a márka/forgalmazó, tehát egyik sem egyenesen a termelőtől jön.

2022. ápr. 29. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Amennyivel olcsóbb.
2022. ápr. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Az Aldi - Lidl sajátmárkás extraszűz olajok szerintem jó ár-érték arányt képviselnek.


Én szinte csak olívaolajjal sütök-főzök, időnként szoktam venni az "ország" akciókból ugyanott dél-olasz, vagy spanyol, esetleg görög (drágább) olívaolajat. Túl nagy különbséget nem tapasztaltam.


Nyers fogyasztáshoz, salátákhoz szoktunk időnként drágábbat venni.

2022. ápr. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A Penny San Fabio-s "olcsó" extra szűz olívaolaja is jó.
2022. ápr. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Extra szűz olívaolajból a belépő kategória a Bertolli-val bezárólag kb. ugyanaz a minőség, a nagy ugrás a Filippo Berio-nál van.
2022. ápr. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy jók az olcsók is, én is vettem már, de ettől nem vagyunk beljebb.

#4 Ez mitől jobb? Mellesleg hasonló "drága" a Sparnak is van (DeSpar), máshol ezek sokszorosáért is. Elvileg persze mind eredeti.

2022. ápr. 29. 17:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Messze jobb az íze, mint az árkategóriájában bármelyiké.
2022. ápr. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!