Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha tojás héjat ettem, hány...

Ha tojás héjat ettem, hány százalék van arra, hogy elkapjam a szalmonellát?

Figyelt kérdés

2022. máj. 17. 18:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
95%
Hogy sikerült így megenned?
2022. máj. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem, a tojáshéj nem ékelődik be sehova, ezt az otromba baromságot jó lenne ha nem terjesztenétek
2022. máj. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagyok orvos, úgyhogy nem tudom mi okoz vakbélgyulladást, de azt tudom, hogy a gyomorsav az sósav és pepszin keveréke, a természet egyik legerősebb sava. A tojáshéj nagy része meg mészből van, amit remekül, nagy hatékonysággal old a savas közeg.

Úgyhogy ha kicsi a tojáshéj, akkor abból nem sok minden marad mire a vakbélhez ér.


Amúgy a fertőtlenítés is számít szalmonella szempontjából, uv-s vagy ózonos csírátlanítást kapott e a tojás felülete, vagy meg lett e mosva valami fertőtlenítőben (mint éttermekben) felhasználás előtt.


Ha mindre nem a válasz, akkor igen, elkaphatod, ugyanakkor hozzátenném, hogy ez majdhogynem elméleti esély. Még ha szalmonellás is a héj, bőségesen kéne enni belőle, hogy bajt okozzon.

Hány % ? Hát azt nem tudom.

Ha mondjuk 10.000-ből 1 tojás szalmonellás, és legalább 20-szoros mennyiséget kéne megenni belőle, akkor az 200.000:1 -hez, ami 0,0005 %. Ami 5 milliomod rész. :D De ez már csak szórakozás a számokkal, a lényeg, hogy nem kell aggódnod.

2022. máj. 18. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. máj. 18. 07:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!