Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha ilyennel szembesülsz a...

Ha ilyennel szembesülsz a boltban, 2 lehetőség közül hogyan viszonyulnál az esethez? (leírásban az eset)

Figyelt kérdés

Bemész a boltba, mogyorót akarsz venni, és meglátod, hogy a pörkölt SÓS mogyoró 499 Ft. Majd meglátod, hogy a mellette lévő, azonos márkájú, azonos kiszerelésű, SÓTLAN mogyoró is 499 Ft.

A két lehetőség közül, melyik futna át először az agyadon?

Nincs 3. opció, a kettő közül válaszd ki, amelyik közelebb áll a személyiségedhez.



2022. jún. 13. 11:35
A kérdező szavazást indított:
Annak ellenére, hogy sózott, nem drágább, mint a sima.
Van pofájuk ugyanannyit kérni a simáért, mint a sósért!
32 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

El sem kezdek gondolkodni.


A termék árának elenyésző része az alapanyagár.


Üzletpolitikai szempontok is jóval nagyobb szerepet játszanak az árkalkulációban.

2022. jún. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%

Az jobban érdekel, hogy egyik nap 320-ért vettem a laktózmentes tejet, másnap már 420-ért. Kezdek azon gondolkozni, hogy megveszem a rendeset mert az olcsóbb és befosok reggelente. Ha beteg az ember, dögöljön is meg kb. El se tudom képzelni, milyen lehet gluténérzékenynek lenni pl.

A mogyorót tudom mellőzni. Sőt még sok mindenről le kellett mondanom. De a reggeli kávéról nem akarok.

2022. jún. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%

2: a "laktózmentes" sem mentes, csak bele van keverve laktáz enzim.

Vedd meg a normált, és szedj mellé tablettát. Hatás ugyanaz.

2022. jún. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

3-as

Egyébként ízben nagyon eltérnek egymástól.

Mármint a normál, illetve a laktózmentes tej.

Bár nyilván ennek is a belekevert laktázenzim lehet az oka.

2022. jún. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Letojom, mennyibe kerül a másik, amelyik kell, azt megveszem. Többnyire nasinak a sósat, főzéshez a sótlan verziót. Ha van több kiszerelésben, akkor amellett döntök, amelyiknek a kilós ára olcsóbb.
2022. jún. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Én ezen nem gondolkodom el.

Azt veszem meg, amelyik kell éppen, és a másiknak meg sem nézem az árát.

2022. jún. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Remélem a kérdés nem komoly. Gyors rákereséssel, sparban 100 ft a legolcsóbb 1kg-os só. (A gyártó nagy tételben, ennek is a töredékéért veszi) A sós mogyoró 100 grammonként 1 gramm sót tartalmaz(mogyi), ami az azt jelenti, hogy egy 320 grammos kiszerelésű mogyoró tartalmaz 3,2 gramm sót. Ami max 0,32 Forintot jelent. De mint írtam ennél is sokkal kevesebbet, mert a gyártó raklap vagy tartálykocsi mennyiségben veszi a sót.
2022. jún. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, ugyanolyan gyártósor kell, az adagolásához, csomagolásához, stb. Ugyanannyiba kerül a reklám, a szállítás, stb.

A só hozzáadása lépés nem növeli az árat.

2022. jún. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%
Mi bajod van?
2022. jún. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Már a kérdést sem értem. Pont, hogy az a normális, hogy ugyanannyiba kerül a sós és sótlan (ahogy más ételek is ugyanannyiba kerülnek ízesítéstől függetlenül, ugyanannyi a barackos és epres joghurt, a tejfölös vagy sajtos chips, stb.).

Én akkor néznék egyet, ha NEM ugyanannyiba kerülne.

2022. jún. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!