Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért baj az egyeseknek, ha...

Miért baj az egyeseknek, ha valaki egyszerre nagyobb adag élelmiszert vagy háztartási kiegészítőt felvásárol?

Figyelt kérdés

Itt olvastam mostanában több kérdésben, és nem értem, ez miért probléma sokaknak.


Mi a nagybevásárlások hívei vagyunk, 2-3 havonta megyünk el hipermarketbe, és akkor igen, két kocsival indulunk neki és sok tartós dolgot veszünk egyszerre, több liter olajat, több kiló lisztet, több csomag wc-papírt, stb. A húst hentesnél vesszük frissen, de ha nem ott vennénk, akkor abból is a boltban vásárolnánk be amúgy több kilót (piacon is hónapra veszünk húst).


Én azt nem tudom megérteni, amikor valaki állandóan boltba jár, naponta-kétnaponta, pláne ilyen benzinárak mellett. Meg annyi időt elcseszni be vásárlásra.. az a különbség, hogy bár nem értem meg, nem is idegesítem magam rajta.


Akkor mást miért zavar, ha azt látható, hogy valaki sokat vesz valamiből? Majd utána 2 hónapig meg nem megy oda.



2022. júl. 4. 21:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
Kik azok az "egyesek"? Akkor én "kettes" vagyok, mert le sem sz**rom más mit vásárol?
2022. júl. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan azért, amiért téged meg az zavar, hogy őt zavarja. Az ember szeret gyűlölködni, ki jobban, ki kevésbé.
2022. júl. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Jo neked.

Engem ugyan nem zavar, de ha akarnam se tudnam megoldani a havi vasarlast se, mert nincs helyem tarolni a sok cuccot.

Es ez eppugy nem erdekel senkit se, mint az, hogy te 2-3 havonta hazaviszed a fel boltot :D

2022. júl. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nemhinnem h barkit erdekel max a sorban mogotted allokat a boltba 😅 Nekem 10p a vasarlas.. itt van kozel a bolt. 2 naponta biztos beugrok
2022. júl. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%

Mármint kit zavar? Idegenek megbámulnak látva a mennyiségeket? Gondolom azért zavarja őket mert azt hiszik hogy naponta veszel ennyit, és nem tudják elképzelni hogy minek :D Az emberek elég egysíkúan tudnak gondolkodni, viszont ebben az a jó, hogy a következő pillanatban már megint máshol járnak és valaki más felett ítélkeznek.

Egyébként minden kötekedés nélkül: ha 2-3 havonta mész boltba és havonta egyszer piacra, akkor a zöldség-gyümölcsöt hogy oldod meg?

Én régen minden nap mentem vásárolni, egyrészt ráértem reggel, vagy max előző este kitalálni hogy mit kéne főzni, mit kívánunk, másrészt így mindig volt itthon friss zöldség és gyümölcs.

Most egy jó ideje kéthetente egyszer rendelek nagyobb adag kaját, és egyáltalán nem megyek boltba. A legnagyobb problémám hogy a friss zöldség-gyümölcs kb 3-4 napig ehető, akkor az összeset felfaljuk hogy meg ne fonnyadjanak, utána meg több mint egy hétig csak a konzerves és fagyasztott zöldségekből tudunk gazdálkodni.

2022. júl. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj, hogy valamit belebüfögnek a médiába, hogy pl csökkenni fog az olaj és akkor már boldog boldogtalan rohan venni 20 litert. Nézzétek csak meg mi volt covid idejében. Megérte? Nem. Apokalipszis lett? Nem.. Fel kellett vásárolni tömegével a termékeket? Nem..


Na látod ez a baj. Sok hülye rohan és ezért lesz a hiány.

2022. júl. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
96%

Nekem mondjuk az ugrana be, hogy biztos valami büfét üzemeltetsz, vagy pl gyerekotthont vagy idősek otthonát látsz el pár napra étellel.


De igen, általában azért néznek furán, mert sokakban az van, hogy biztos raktározol, és biztos ez pánikvásárlás.

Vagy pedig az, hogy na, nekem meg nem marad az akciósból...

2022. júl. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%

Ez a gyűlölködés a covid óta lett divat és már azt is leugatják (mondjuk szerintem csak itt, ahhoz nincs bennük elég mersz, hogy élőben is megtegyék), aki mondjuk mer 5-6 kg húst meg 5 liter olajat venni egyszerre, mert a korlátolt fogyatékos agyukkal el sem tudják képzelni, hogy ez nem egy nagy mennyiség pl egy 4-5 fős családnak kamasz gyerekekkel, pláne ha rendszeresen vendégül is látják pl a nagyszülőket, gyerekek párjait stb.

Igen, az szerintem sem normális és/vagy oltári bunkó, aki tényleg raklapszámra hordja el a termékeket, de a fenti mennyiségek messze nem ezen a szinten vannak.

2022. júl. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként két kocsit azért nem akkora durranás megtölteni, rengeteg kis apróság is sok helyet foglal.
2022. júl. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha ettől jobb lesz a statisztika, engem nem zavar, nem érdekel. Annyi, hogy nem állnék be mögéd/mögétek a pénztárnál. :D
2022. júl. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!