Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen ételeket kedveltél meg...

Milyen ételeket kedveltél meg a nagyszülői házban, amiket ma is szívesen elfogyasztanál?

Figyelt kérdés
A csirkék levágása során keletkező alvadt vért és a vele együtt sok hagymában, fokhagymában megsütött májat tudnám említeni. Ez egyfajta ragu, vagy a pontos nevét nem tudom. Még a szív is belekerült, és disznó vagy kacsazsírban volt elkészítve, kevés vízzel, viszont pirospaprika nem volt benne. Elsősorban pirítóssal fogyasztottuk. A másik pedig a tejfölben sült tükörtojás. Ez is érdekes recept, legtöbbször tejföl nélkül készítik ezt el.

2022. júl. 11. 00:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem vagyunk falusi emberek.

Mama borsó levese és krumplifőzeléke nekem a mennyország. De a rozseshúst ugyanolyanra főzöm mint ő.

Anyu a krumplifőzeléket, bátyám a borsólevest főzi úgy mint a mama.

Még él a mama hál' istennek :)))

2022. júl. 11. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Rizseshús**
2022. júl. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Nincs ilyen
2022. júl. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Töltött káposzta, zserbó. 10 éve nem ettem egyiket sem.... Tudok főzni és sütni is, de ezt q kettőt sosem készítettem és soha nem is fogom. Esélytelen, hogy olyan legyen, amit a mama készített, így bele se kezdek.
2022. júl. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Tojásleves, csak nála ettem meg.
2022. júl. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
"Nagymamám" Rétese, fánkja, Mákos/dióskalácsa.
2022. júl. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja, meg van egy un. hájas sütemény, amihez disznóháj kell.
2022. júl. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%

Huh, semmit. A mi családunk nem főzött túl jól, nincsenek jó emlékeim, gyerekként nagyon válogatós is voltam emiatt.


Én nagyon másképp főzök ma, remélem, az én gyerekeim/unokáim szeretni fogják a kajáimat 😃

2022. júl. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Rétes, epertorta. De bármi más is, amit nagymamám főzött, csodálatos szakács volt.
2022. júl. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
100%
Egyszer ettem mamáméknál hagymás vért, máig emlékeimben őrzöm, hogy milyen finom is volt. Mama féle töltött képoszta, másik mamámnál pedig az a fajta vasárnapi húsleves, amiben volt tojás és máj is.
2022. júl. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!