Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Lejárati dátum után hány...

Lejárati dátum után hány nappal lehet még elfogyasztani a túrót?

Figyelt kérdés
Amikor még 100%, hogy nem romlott. Bontatlan, hűtőben tárolt.

2021. aug. 6. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Amíg ízre, állagra, illatra olyan, mint szokott.
2021. aug. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az érdekel, hogy ez hány napot jelent. 1, 2 vagy több?
2021. aug. 6. 19:26
 3/12 anonim válasza:
81%
Ha nem volt megfelelõen tárolva, már lejárati dátumot megelõzõen is megromolhat.Pontosabb választ ne várj.
2021. aug. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

"Lejárati dátum után hány nappal lehet még elfogyasztani a túrót?

Amikor még 100%, hogy nem romlott."

Ha tudod, hogy 100%, hogy nem romlott, akkor miért kérdés? Amikor 100%, hogy nem romlott, miért ne lehetne elfogyasztani?

2021. aug. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
Ja, értem, tehát nem szerinted 100% jó és most keresed az önigazolást, hanem azt akarod tudni, hogy mások szerint meddig 100%, hogy jó. Hát pont addig, amilyen dátumot ráírtak. Utána már csakis a saját felelősséged.
2021. aug. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ezekkel válaszokkal nem vagyok kisegítve.
2021. aug. 6. 19:43
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Én egyszer megettem egy hűtőben tárolt bontatlan tejterméket (puding) a lejárat után egy nappal, ízre, állagra semmi baja nem volt. Elég cifra gyomorrontást kaptam tőle, még a 3. napon is hánytam. Azóta soha nem eszem tejterméket vagy felvágottat, ami akár csak egy napja is lejárt. Mást, pl. kekszet, csokit igen, de hűtött ételekkel, tejtermékekkel nem kockáztatok. Én a helyedben kidobnám azt a lejárt túrót.
2021. aug. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

"Ezekkel válaszokkal nem vagyok kisegítve."


Akkor fáradj át az ezotéria témakörbe, ott tudnak neked jósolni. Itt csak annyit tudnak mondani az átlagos földi halandók, hogy kinyitod, megkóstolod. Ha nem keserű, nem ragadós, és nem penészes, akkor ehető.


Ennek az az oka, hogy lehet már másnap kuka, de lehet még másfél hónapig is bírja.

2021. aug. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
El lehet fogyasztani. Az, hogy milyen túlélési esélyek mellett, az más tészta.
2021. aug. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

EZT senki nem tudja megválaszolni, mert erre nincs fix dátum, az egyetlen, amit tudni lehet, hogy ha kinyitod a csomagolást, és nem látsz elváltozást, akkor még jó.

Lehet, hogy két nap múlva kezd romlani, lehet, hoyg két hét vagy két hónap (ez utóbbi azért nem valószínü) múlva lesz rossz - de elöre megmondani nem lehet, ehhez a jövöbe kellene látni.

2021. aug. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!