Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyire kifizetődő, ha...

Mennyire kifizetődő, ha előtérbe helyezem az olyan zöldségek fogyasztását, mint a brokkoli, karfiol vagy a káposzta?

Figyelt kérdés
Alapból is szeretem mindhármat, viszont szeretném jobban belevinni az étrendembe őket és heti többször fogyasztani különböző formában őket. Ismerkedem egy fiúval most, aki szakács, innen jött az ötlet hogy tőle tudnék tanulni és ilyen ételeket készíteni, főételként vagy köretként akár. Vagy egyszerűbbeket, amiket tudok bevinni magammal munkába. :) Mit gondoltok? :) (N/23)

2022. júl. 26. 22:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Mi az hogy mennyire kifizetődő?


Azt más honnan tudja rajtad kívül?

2022. júl. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha le szeretnék adni hasból és fenékből. :) Csak ez kimaradt. 56 kg vagyok és 53 kg a cél.
2022. júl. 26. 23:35
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
A fogyás nem ettol fog fuggeni. Ugyanis annak nem az a lényege, hogy 3 fele zöldségbol többet fogsz fogyasztani.
2022. júl. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Jó sokat fogsz fingani!
2022. júl. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Semennyire, mert egy idő után megunod az egyhangúságot és tényleg szeles leszel. :D
2022. júl. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Miért pukiznék sokat? :)
2022. júl. 27. 00:15
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Ezek a zöldségek eléggé felfújnak. Nemcsak sokat, jó büdöset is :)
2022. júl. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ha nem fájdalommal jár, akkor ez nem olyan nagy probléma talán. :)
2022. júl. 27. 09:28
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek kifejezetten elönyösek fogyás szempontjából, mert igen kevés kalórát tartalmaznak.

Másrészt megfelelöen elkészítve és füszerezve nem újnak fel, föleg, ha megrágod öket és nem csak nyeled, mint kacsa a naokedlit.

Harmadszor ezeket (ahogy gyakorlatilag minden más zöldségfélét is) rengeteg módon lehet elkészíteni, ami ízben, állagban, kinézetben is teljesen eltérö, akár egy hónapig is ehetsz minden nap valamit ezeböl és nem fogod észrevenni, hogy "ugyanazt" eszed.

Keress rá a "brokkoli, karfiol, káposzta (meg kelbimbó, kelkáposzta)," plusz "vegetáriánus/vegán" címszavakra, rengeteg ötletet, receptet talász, ami nem a megszokott pár kaja. Természetesen bármelyik recepthez tehetsz húst is, ha akarsz, de a legtöbb anélkül is finom, laktató, cserébe kalóriaszegény.

De nem csak a káposztafélék ilyenek, rengeteg más zöldségféle is alkalmas kevés kalória mellet jó ízü ételek készítésére, mint paprika, padlizsán, cukkini, tök, cékla, zeller, sárgarépa, stb.

2022. júl. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi nagyon! A cékla, padlizsán, cukkini, tök, zeller féléket sajnos nem igazán szeretem ezért írtam a fentieket.


Kelbimbó is jöhet, kelkaposztát csak főzelék formájában ettem eddig. Szeretnék egészségesebben étkezni igazából. :)


Ha minden második nap ennék a fentiekből, más formában elkészítve talán nem válna unalmassá sem. :) Puffadás meg olyan, hogy ha elmegyek vécére kijön, szóval nem olyan nagy gond ez nekem. :) Legfeljebb többet megyek majd vécére, mint eddig.

2022. júl. 27. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!