Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A méz felbontás után meddig...

A méz felbontás után meddig ehető?

Figyelt kérdés

A szekrény tetején van. Kis flakonos.


Ez hónapokkal felbontás után még ehető?



2022. aug. 5. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
úgy kb örökre, akkor is ha elkezd kristályosodni. Ha igazi méz akkor nem tud megromlani 1000 év alatt sem. A rajta lévő lejárati dátum sokszor a termék csomagolására vonatkozik.
2022. aug. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%
De megtud romlani. Viszont ha megbontod és lezárod, sötét helyen tárolod akkor végtelen ideig megmarad.
2022. aug. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
1156.8 évig biztosan fogyasztható.Utána visszatérünk a témára.
2022. aug. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A méz nem romlik meg, csak tedd rá a fedelét.

Kb. 4-5000 éves amforákat találtak, amalyekben a méz kicsit megsűrűsödött, kicsit sötétebb lett, de fogyasztható volt.

2022. aug. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Üvegben tuti nem romlik meg. A fény és műanyag azért necces. De gondolom nem 10 éves, biztos jó.
2022. aug. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Az igazi méz soha nem romlik meg.
2022. aug. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam már romlott meg méz, erjedt íze lett. Olyan méhész ismerőstől kaptam, aki 40 családdal dolgozott, és már vagy 25 éve csinálta.

Abban az évben is ilyen nagy hőhullámok voltak, és a nyitott ablakú spájzban, ahol a mézet tartottam, hetekig volt 30 fok. A méz ezt nem bírta.

Szerintem az volt a baj, hogy a méz még túl friss volt pergetéskor. A gyors hordás miatt hirtelen megtelt a kaptár, pergetni kellett, a méznek nem volt ideje kellően besűrűsödni. Ha nyitott fedéllel tároltam volna az üvegben, hogy még több víz párologjon el belőle, akkor szerintem nem romlott volna meg.

Most is attól az illetőtől van mézem, és a pincében tartom, ameddig el nem múlnak a hőségek.

2022. aug. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a méz nem romlik meg. Fáraók sírjában is találtak EHETŐ mézet. Bogarasodni tud, de azt látod rajta
2022. aug. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!