Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen gyakran esztek gyümölcsöt?

Milyen gyakran esztek gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
Ha ritkán, akkor miért? Nem szeretitek? Anyagi okok?

2022. aug. 7. 23:18
A kérdező szavazást indított:
Naponta
Hetente többször
Hetente egyszer
Havonta többször
Havonta egyszer
Ritkábban, mint havonta
Soha
61 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Elég ritkán . Egyrészt nem kivanom az edeset, másrészt anyagi okok. Nem vagyok hű de szegény, de nincs kedvem azért fizetni ennyit, hogy talán megeszem, talán nem. Viszont zöldségből sokat eszem, naponta.
2022. aug. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Naponta, sőt igyekszem naponta több félét.
2022. aug. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Azt nem mondom, hogy soha, de évente csak kb 2-3 alkalommal
2022. aug. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem szeretem az édes dolgokat. Nyáron nyilván megy a görögdinnye minden mennyiségben, őszibarack, ha mamámnál sok terem, málna, egyéb étkezésekhez sok paradicsom, télen inkább savanyúságot fogyasztok, mint import gyümölcsöt. Sosem szerettem a gyümölcsöket, de igyekszem úgy étkezni, hogy minél több, éghajlatra-országra jellemző szezonális dolog legyen az étrendben.
2022. aug. 8. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Naponta többször opció miért nincs?

Én a reggelibe (zabkása) almát vagy banánt teszek. Délelőtt legalább egy almát elrágcsálok. Ebéd nincs, de egy-két őszibarack vagy szőlő vagy szezontól függően valami gyümi lecsúszik. Délután szintén, mostanában dinnye. Este rendes húsos vacsi (zöldség salátával), de legtöbbször követi chia-puding, ami valami gyümölcs, natúr joghurt, és chia mag összeturmixolásából van (általában egy hétre előre elkészitem és kiadagolom zárható fedelű kis tálakba). 49 kg vagyok a 158 centimhez.

A férjem szintén hasonló, nálunk heti 20-25 kg gyümölcs fogy. Mielőtt azt mondod, hogy nem igaz, számold ki, hogy egy tisztességes görögdinnye 10 kg, és 4-5-6 őszibarack (férjem 2-3, és én is 2-3), az esetleg több is mint 1 kg. És akkor hol van még az alma és a banán, és a többi. Minden nap.

2022. aug. 8. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Igyekszem minden nap, ha frissre éppen nem telik, akkor legalább 100%-os levet iszom. Nagyon szeretem a gyümölcsöket, alig néhány kivétellel.
2022. aug. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Most nyáron minden nap többször is, itt terem a kertben a málna, őszibarack, nyári alma, nyári körte többféle is, csemegeszőlő. Dinnyét is veszünk minden héten (sárgát is, görögöt is).

Amikor viszont nem terem a kertben, akkor van, hogy 1-2 hétig semmi gyümölcsöt nem eszek, az oka prózai, itt a környékünkön nincs zöldséges, a központba pedig lusta vagyok beautózni.

2022. aug. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Naponta
2022. aug. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!