Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A bio tejnél és tejtermékeknél...

A bio tejnél és tejtermékeknél is a szarvasmarhákat antibiotikumokkal kezelik? Gondolom az állattartás egészségügyi biztonsága erősebb, minthogy gyógyszeradalék-mentes legyen a tej, vagy hús?

Figyelt kérdés

2022. aug. 26. 09:50
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Az mondjuk ha hormonnal és antibiotikummal szennyezett a tej az sajnos nem marhaság, hanem veszélyes az emberre nézve. De ha ez légből kapott, és nem mutatható ki a tejben egyáltalán ilyen anyagok mértéke, akkor megnyugtató.

De még mindig várom a 3. dölyfös hozzászóló tudálékos kommentjéhez tőle az adatokat.


Persze azt lehagyja. A legrosszabb hozzászólások az ilyen 3-asok.

2022. aug. 26. 14:06
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell velük foglalkozni. Ignoráld őket és abbahagyják.


Szóval igen, antibiotikum mentes elvileg. Sőt a takarmány amit esznek az is vegyszermentes kell hogy legyen.

Nyilván nem hagyják meghalni ha beteg. Azt tudom elképzelni hogyha beteg akkor odaadják neki a gyógyszert higy mégis meggyogyuljon de egyepkent nem kap feleslegesen és hormont sem kap amitől több teje lenne.

2022. aug. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
81%

Agrármérnök vagyok, dolgoztam magyar tejelő tehenészetekben. Folyamatosan ellenőrzik a tej összetételét és az állomány egészségét, a teheneknek hormonpótlásra nincs szükségük a több tejhez 🤦‍♀️ antibiotikumra igen, de ezt sem jutifalatnak adják, hanem akkor, ha kell.

Az ilyen állatokat elkülönítik, és a fejés utolsó csoportjával fejik, a tejet pedig a lefolyóba engedik.

Az import tejjel az ottani termelők nem tudom hogy bánnak, de Mon-n bizony szigorúak.

2022. aug. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Egy kutató vegyész nézőpontjából:

https://www.youtube.com/watch?v=Fd8dTRMFWxs

Eléggé egyértelműen fogalmaz a nagyipari marha termelésről.

2022. okt. 13. 00:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!