Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha sok, erősen fűszerezett,...

Ha sok, erősen fűszerezett, csípős ételt eszem, mi lesz a hosszú távú, egészségügyi következménye?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, sok borsot, erős paprikát eszem, illetve kedvelem a chilli-különlegességeket is. A gyomrom bírja, és általában "kétszer sem szokott csípni".


Lehet esetleg valami hatása a szervezetemre, ami csak később fog előjönni? Ti is fűszeresen étkeztek?


Természetesen nem két pofára, mértéktelenül habszolom az erőset - de szeretem, ha az ételeknek van íze.


2021. szept. 21. 13:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Gyerekkorom óta csípősen eszem, a lecsó nálam csak bogyiszlóiból van.

73 éves vagyok, semmi baja az emésztőrendszeremnek, a leleteim jók.

Van aki meg a legkevesebb fűszertől is beteg, mert nem egyformán vagyunk

összerakva.

Szerintem a túlzott sózás lehet káros, a többit meg ha nem okoz panaszt, egyed úgy, ahogy jólesik!

2021. szept. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, köszönöm! És a sok savanyúság, főleg csípősek?
2021. szept. 21. 14:39
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
nem egy országnak kizárólag ilyen a konyhája. mexikó, kína, india. szinte nincs olyan étel amiben ne lenne csípős. mégis túlélik valahogy
2021. szept. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Kései Sirató ***** válasza:
79%
Az emésztésnek jót teszel vele és ha valaki fogyózik , annak is lehet ajánlani, mert így könnyebb fogyni, illetve a súlyodat szinten tartani.
2021. szept. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, mi egymás klónjai lehetünk!🙂

Nálunk is megy kilószámra a savanyú, de mi még a csemege uborka mellé is tolunk eltevéskor az üvegbe 2-3 “macskapöcse” paprikát,

hogy erős legyen.

Ezt űbereld!😂

(1-es voltam)

2021. szept. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Ha nincs semmi bajod, akkor ezek nem ártanak.

Azoknak kell odafigyelni, akiknek volt/van valamilyen emésztőrendszert vagy bélrendszert érintő problémája.

2021. szept. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%
66%-os lepontozó, áruld már el nekem, hogy NEKED mi gondod van azzal, hogy Mi hogyan szeretjük a savanyúságot? ...egészen addig a pontig, míg meg nem hívunk ebédre és akaratod ellenére le nem nyomjuk a torkodon?😱
2021. szept. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
Én is mindent erősen fűszerezve és csípősen szeretek, én úgy veszem észre hogy még az immunrendszerem is felerősítette mert amíg nem így ettem gyakran beteg voltam,most meg ha meg is fázok betolok egy tányér forró levest amibe raktam erőset és másnapra semmi bajom!
2021. szept. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek - örülök, hogy továbbra is maradéktalanul kiélvezhetem vágyaim tárgyait :D


1-es, 5-ös, nagyon valószínű :D Amúgy jó tipp bakker, ki is fogom próbálni. Eddig csak hagymával csináltuk, de eztán lesz pár kéj-üvegem is :D

2021. szept. 21. 16:58
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

#9

Helyes!👍🏻

Nem árt, ha félbevágod a paprikákat!

2021. szept. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!