Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » 2éves lányom 3 hete nem eszik...

2éves lányom 3 hete nem eszik rendesen, főtt ételt abszolút nem, és fura kombinációkból eszik csak és pár falatot normális ez?

Figyelt kérdés

Nincs átszakadva szóval éhenhalni nem fog, csak nagyon furcsállom (nem az első gyerekem). Reggel iszik 2 deci tejet, délelőtt pár db korpás kekszet vagy vmi péksüti egy kicsi részét tudom belediktálni. Aztán délig semmi. Délben NEM ebédel, akármit is főzök holott korábban mindent megevett a tésztaféléktől a főzelékeken át a rántott husit, pörköltöt szóval mindent.


Délben iszik vizet, majd aludni megy.


Délután pedig ilyen fura dolgokat eszeget össze hogy pl. ananász, alma darabkák, nápolyi, keksz, uborka (savanyú), savanyúság, kefír.


Este virsli magában vagy kenyér de csak üresen. És pár falat.


Ezt nem úgy kell képzelni hogy bekajál belőle hanem csak pár falatot.


13 kiló és 90 cm. Gondoltam hátha a foga jön de nem látok semmit, és hát 3 hete? Kell ezzel orvoshoz fordulni? Ja és vitamint is kap Multikid vassal nevűt (elvileg az is étvágyat kéne csináljon nem??)


2022. szept. 23. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Elvinném a gyerekorvoshoz, egyik napról a másikra ekkora változás jelezhet egészségügyi gondot.


Viszont mielőtt mész, vegyél egy nyálpálcás kovid tesztet és egy antitest tesztet, simán lehet kovidos vagy ép jön ki belőle. Hasonló tüneteim voltak kovidosként, se lázam, se légúti tünetem nem volt, az ízérzetem se ment, csak hozzám képest szokatlan dolgokat ettem és így 1,5 hónappal később is jóval kisebb az étvágyam. És a legfőbb tünetem a láb és fejfájás volt, amit egy 2 évesnél nem feltétlen veszel észre

2022. szept. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez teljesen Normalis. 2 eves. Teszteli anyu hatarait. Es latja evvel kivalt beloled valamit. Miert Kap kekszet meg savanyu uborkat? Vezessetek be egy rendszert. Es tartsd be. Reggel van, ebed van, vacsi van. Nem eszik? Nembaj kohte nincs falatozas, maximum egy joghurt egy gyumolcs. A baj nem a lanyodnal van ;) hanem anyu nem kezelni jol ezt a teljesen Normalis fazist amin Minden gyerek atesik. Nagyon jo cikkek es konyvek vannak errol a kortol. Ajanlom azokat olvasd
2022. szept. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%
Én is megmutatnám orvosnak, de a magam példáját" is elmondanám. Állítólag 3 éves koromig szinte mindent megettem, amit a család többi tagja is evett, aztán pár nap leforgása alatt leálltam egy rakás kajával. A mindenféle főzelékből csak egyetlen egy maradt, azóta semmilyen savanyúságot sem eszem, zöldségekből csak a káposzta és a sárgarépa maradt. Gyümölcsből elmaradt a ringló, a szilva , körte , ananász, füge. Viszont 3 éves korom előtt allergiás voltam a tojásra, ami akkortájt szűnt meg feltételezhetően. Fél évente anyám mindig adott tojást, hogy lássa, történik e változás, aztán történt. 18-20 éves koromig undorodtam a hagymától minden főtt ételben, csak az íze kellett, de leszűrtem a pörköltet is, hogy ne egyek hagymát. Felnőtt fejjel , mikor elkezdtem főzni, azóta sok hagymát használok és eszem, de nyersen azóta sem. A halat sosem tudtam megszeretni, pedig minden évben egyszer újra próbálom , de nem vagyok kompatibilis a tengeri herkentyűkkel. Régebben utáltam egy rakás süteményt, most oda vagyok azokért. Nagyon szeretem a sós ételeket, de nem iszom semmilyen alkoholt, tejet, annál inkább. Na , szerinted beteg lehet a gyermeked ? 54f
2022. szept. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem vinném orvoshoz. Minek?


Kétéves, percről percre változik az ízlése.


Én 4 éves koromig imádtam a paprikát, aztán egyik nap közöltem, hogy ez nem finom. :D

20 éven keresztül nem is ettem meg.

2022. szept. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Legyen reggeli, ebéd, uzsonna, vacsora.

Akkor egyen, amikor ti, mutassatok példát. Ti se falatozzatok napközben.

Ha turelmesen vársz, ki fog alakulni hogy ebben az idopontokban legyen ehes.

Fontos hogy amikor etkezesi ido van ne egyfele etelt adj. Legyen 1-2 opcio. De ahhoz tartsd magad, je adj harmadikat, hiába kér.

2022. okt. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!