Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hová jutunk? Anyum 1-2 nappal...

Hová jutunk? Anyum 1-2 nappal előtti lejárati idővel rendelkező alapanyagból ételeket főz, amihez kell pl. tejföl. Megveszi a nagykiszerésűt mindenből, mert olcsóbb.

Figyelt kérdés
De azért könyörgöm, ennyire miért kell beszaratni a népet? A következő tejfölréteg már penészes. Simán leszedi, és úgy teszi bele pl. egy sima krumplifőzelékbe. Lehet, nem jó a kategória, de már ideírtam, nem kezdem elölről. Mi a kérdés? Fent leírtam. Így hová jutunk az élelmiszerekkel? Előbb-utóbb csak fost eszünk? (Aki akarja, helyeztesse át.)

2022. okt. 25. 15:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a problémát. Egyrészt a lejárati idő nem nektek, hanem az eladónak és a hatóságnak szól, másrészt pedig ahhoz, hogy penész alakuljon ki egy tejterméken, nem elég 1-2 nap. Magyarán felesleges nektek a nagy kiszerelés, vagy rosszul gazdálkodtok vele. Például egy lejárós kenyeret simán le lehet fagyasztani, és elő lehet kapni mikor elfogy a kenyér, de aznap már nem lesz friss hozva. Arra amúgy ki se térjünk, hogy a penész sosem belülről terjeszkedik, hanem a levegővel érintkező felületen alakul ki, vagyis nem lehet ott a "következő rétegen".


Ezt kéne finomhangolni, és akkor nem lesz gond.

2022. okt. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%
#7 A többi boltban is hasonlóak az árak itthon is és külföldön is. Tescoban 1250 az 500 grammos barilla, Auchanban 1050... Ausztriában a Billában szintén 1.99, Hoferben az _1 kilós_ Barilla penne 2,29 euró... Szóval ez marhára nem üzletláncfüggő, kár ezzel áltatnod magad. De ezeket egyébként mind meg lehet nézni a neten a boltok weboldalain. Fel lehet menni az összesre, külföldire és hazaira egyaránt és össze lehet hasonlítgani az árakat. Neked különösen ajánlom a tisztánlátás végett.
2022. okt. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
93%
Ha van ideje megpenészedni a tejfölnek (amit mondjuk nem értek, mert nálunk még egy héttel a lejárat után kibontva sem penészedik, igaz csak tiszta evőeszközzel nyúlunk bele) akkor pazaroltok, ami meg elég nagy luxus. Ha valami romlandó van kibontva, használjátok el először azt.
2022. okt. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
87%
A tejföl nem penészedik be, csak ha bele lett nyúlva koszos kanállal, ez tény, fogadd el. Mellesleg attól, hogy a szavideje lejárt, még nem romlott. Igazából mi a hiszti tárgya?
2022. okt. 26. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
81%
Mi a kérdés?
2022. okt. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 NTBS ***** válasza:
81%
Szerintem adj haza több pénzt, és akkor nem kell így spórolni.
2022. okt. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem Magyarországon lakom, de nálunk feleannyiból (se) kihoznék egy bevásárlást, ha Forintban venném, és akkor még a fizetésbeli különbségeket nem is néztem. Olyan árakat írtok itt, hogy mennyibe kerül a tojás, tészta, kenyér, tejföl stb hogy csak nézek. Infláció mindenhol van, na de nagyon nem mindegy, hogy 8 százalék vagy közel 40, meg az se, ha a bevételed 2 százaléka megy ételre vagy 20. A penészes ételt nem szabad megenni, de olyanokat érdemes betárazni ami könnyen fagyasztható, tárolható.
2022. okt. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
38%

Eleve mi a sz.nak vödrös! tejfölt venni, mikor az borítékolható hogy egy hét alatt full megromlik.


Anyukád meg igen, igénytelen, ugyanis penészes hozzávalóból készült ételt nem teszünk más elég.

Akkor egye meg ő.

2022. okt. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Na mindegy, köszi szépen a válaszokat! Már írtam, nem igénytelen. Sokan megirigyelnétek, milyen helyen lakunk, milyen házban. Nincs hitel, mégis beparázott. Ezért írtam, hogy ha ő így beparázik, hogy vödrös tejfölt vesz, meg másfél százalékos tejet, akkor mi van a szegényebb réteggel.

Sokan az apróbetűs részt el sem olvastátok. Mi a kérdés? Leírtam. Ezt nem fészbuk, ahol lehet korrigálni a szöveget. Elsőre is ott a válasz, csak még olvasni is lusták egyesek.


Többieknek köszönöm az értelmes választ!

2022. okt. 26. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!