Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A bornyúsodás azt jelenti:film...

A bornyúsodás azt jelenti:filmréteg a savanyú káposzta tetején!Kaptam 1 jó választ:valószínű a sok só miatt.Milyen hőmérsékletben érdemes tartani forráskor a savanyú káposztát?

Figyelt kérdés

2022. okt. 26. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Életemben nem hallottam még ezt a szót, filmréteggel se találkoztam a káposzta tetején, hőfokot se mértem soha, csak rotyogjon szép csendesen.
2022. okt. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Egy jó kis bornyúpörkölt.
2022. okt. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Én is szoktam régebben savanyítani.A filmréteg amiatt keletkezik, hogy levegő éri. Ezért jó a savanyítóedény, amelyiknek a fedője és az edény pereme között víz van, a levegő befelé ne, de a keletkező gázok légbuborékai kifelé ki tudnak jönni. Ha nincsen ilyen edényed, akkor fontos, hogy a káposzta légmentesen le legyen zárva (nylon fólia), le legyen nyomatva (káposztáskő)és legyen elég folyadék a tetején. Ha a döngölt káposzta valami miatt (mert kevés sót tettél rá pld) nem ereszt elég levet, akkor 1 kiló sót 3 liter vízben oldjál fel , és langyosan töltsd a káposzta tetejére, míg kb 1 ujjnyira el nem lepi.Az erjedésig normál szobahőmérséklet (22-24 fok), utána lehetőleg ennél hűvösebb, 10 fok körüli hőmérsékletet kell biztosítani. Ha Keletkezik ez a bizonyos lepedék, azt a felső káposztaréteggel együtt dobd ki,megrontja az egészet.Nem könnyű dolog ez a káposztasavanyítás,minden nap rá kell nézni, a savanyítóedény peremére mindig kell vizet tölteni, mert, ha elpárolog és levegőt kap a káposzta, villámgyorsan megromlik. Ez nem csak az erjedés idejére vonatkozik, hanem végig, míg a káposzta tart.
2022. okt. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
1-es voltam bocsi, visszaszívok mindent, hirtelen nem a káposztasavanyítás járt az eszemben, hanem egy kaja :-) A bornyúsodás szót tartom, hogy nem hallottam.
2022. okt. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 qkker1 ***** válasza:
2022. okt. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
10-fok alatt .
2022. okt. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A filmréteg attól lesz a savanyú káposzta tetején, hogy levegő éri. Mifelénk azt mondják, hogy megvirágosodik.
2022. okt. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A só inkább megvédi a penésztől, legalábbis a kovászos uborkánál ezt tapasztaltam.
2022. okt. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!