Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi a különbség a tejszín és a...

Mi a különbség a tejszín és a tejföl között? Otthon is elkészíthető milyen tejet vegyek?

Figyelt kérdés

2022. nov. 12. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Otthon nem tudsz készíteni, mert a boltban már eleve lefölözött tejet veszel.
2022. nov. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Termelői tej kell hozzá akkor lesz igazán finom ,aludttejet csinálok belőle ami a tetején van réteg az a tejszín . Aludttejet meg kell melegíteni kéz melegre 1-literbe egy evőkanál bolti tejfölt kell bele keverni . És várni hogy átdolgozza 2-4 nap nem mindig sikerül mert nem minden, bolti tejföl jó oltónak . Mert liszt és tej keverékéből lesz "tejföl " .
2022. nov. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
1. Házi tejből tudna mindkettőt.
2022. nov. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2 Ha az aludt tej tetejét megeszem az nekem olyan savanykás kesernyés. És jóval szárazabb keményebb mint a tejszín.


Milyen tejfölt vegyek amivel beolthatom a házi tejet? Mi vált be?

Jól értem néha azért nem sikerül, mert lisztezik a tejfölt?

2022. nov. 12. 16:23
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Házi tejet. Ami a tetején összegyülik, az a tejszín, csak leszeded róla. A tejföl az a savanyú tejszín, elöbb hagyod megaludni a tejet, és utána szeded le a zsíros réteget az aludttejröl. Én semmi pluszt, meg bolti dolgot nem teszek hozzá. A túrót is így készítem, hogy az aludttejet felmelegítem, akkor kicsapódik belöle a túró, csak leszüröm, a savót meg kenyérsütéshez, fözelékhez, leveshez használom el.
2022. nov. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

4. "Ha az aludt tej tetejét megeszem az nekem olyan savanykás kesernyés."


Így leírás alapján, az inkább a tejfölhöz hasonlít.

2022. nov. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Igen, mert liszt és tej keverékéből is készül "tejföl" ezt gratin mártás a neve és egy kicsit módosítva lesz belőle " tejföl " .
2022. nov. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Oksa kb. fogom.

Még annyit hogy hol lehet tényleg jó minőségű tejet venni háznál Bp. közelében?

Fűvet legelt marháktól kellene mert annak a K2 vitamin tartalma 10X nagyobb mint a gabonás tápos bociknak. De azt hiszem Mo-n ez csak illúzió lehet.

2022. nov. 12. 16:54
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

8."Füvet legelt marháktól kellene mert annak a K2 vitamin tartalma 10X nagyobb mint a gabonás tápos bociknak. De azt hiszem Mo-n ez csak illúzió lehet."


A svájci hegyekben talán még létezik ilyen.

2022. nov. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na ettől féltem. Mostanában ritkán járok arra sajtárral. :)
2022. nov. 12. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!