Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Van különbség a kacsapaprikás...

Van különbség a kacsapaprikás és csirkepaprikás főzèse között?

Figyelt kérdés
Nagyon kevés recept van a kacsapaprikásról, de amit találtam az nem enném meg. És olyan rég csináltam hogy teljesen elfelejtettem, éppen ösztönösen neki álltam csinálni!

2022. aug. 19. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hosszabb ideig kell párolni, ennyi a különbség.
2022. aug. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hosszabb ideig fő. Ennyi.
2022. aug. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kicsit rágós lett de megfőtt. Amúgy beszéltem szakáccsal, és nagyvonalakban azonos de van érdemes része ahogy érdemes máshogy csinálni. Köszönöm a válaszokat.
2022. aug. 22. 17:20
 4/5 anonim ***** válasza:

#3

Kíváncsivá tettél! Melyik része az?

Mert én pont 20-án csináltam kacsanyakból paprikást (nagyon szeretünk mindenféle nyakat) és semmi változtatást nem csináltam, mégis eszméletlenül finom lett.

2022. aug. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4-nek:

A hagymát úgy dinszteled hogy keverés hiányában picit megpirítod és nyers is, Zsírral olajjal egyaránt jó de lepje el a hagymát, a dinsztelés végén sózod és 1-2 percig kevergeted, ebben előfőzöd a kacsát, de nem teljesen, és kevés lében hogy teljesen ellepje és zsúfoltan teszed, láng mindegy én nagy lángon csináltam. Ezután újabb sózás a meleg lébe 1-2 percig, bele a krumpli felöntöd és ebben a hideg lébe a hús kilónként 30g paprika, 1g fekete bors, én pontosan kimérem mindig. Kostolás alapján annyi só hogy éppen ne legyen sótlan. a főzés vége elött 4-5 percel a hús kilónként 1 gerezd foghagyma nyomón át "nem darabolva", de ez már csak az én ízlésem. csipetkével és kenyérrel fogyasztom és után sózom.

Ezeknek a részleteknek gasztrokémiai jelentősége van, fél perc eltérés a hőkezelésben más ízt eredményez, vagy a só hőmérséklete elvegyülés elött.

Nem kizárt hogy te is így csinálod, a szakács ismerősöm könyvből idézte.

2022. aug. 22. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!