Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Akinek a Haragos Pista gyenge...

Akinek a Haragos Pista gyenge annak már kiégtek az ízlelőbimbói?

Figyelt kérdés
A sok erős,csípős ételtől.Vagy már eleve gyenge volt az ízérzéke?

#Fergetegwa Haragos Pista,íz,erő
2022. nov. 23. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Nem, egyszerűen csak szereti és bírja a csípőset. Sajnos bár szeretünk büszkék lenni az Erős Pistára, Haragos Pistára és úgy általában a magyar csípőspaprikákra, valójában egyáltalán nem erősek. A Scoville-skálán lehet látni, mennyivel gyengébbek a chilipaprikáknál, különösen a direkt erre termesztett fajtáknál.
2022. nov. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak simán jobban bírja, vagy hozzászokott a kapszaicinhez. Nekem a habanero a maximum amit megeszek (ez 100 ezer és 350 ezer között van a Scoville skálán), ahhoz képest a Haragos pista semmi. Minden fajta más ízt is intenzíven érzek, semmi baja az ízlelőbimbóimnak, azok nem tudnak ettől kiégni.
2022. nov. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
Márpedig állítólag valóban így van.
2022. nov. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2


Persze bizonyára hozzá lehet szokni,szoktatni az ízlelőbimbókat. De szerintem a gyomornak hosszútávon az ilyen méregerős étkek rendszeres fogyasztása nem tesz jót.Meg magában az ételben is elnyom minden más ízt. Aztán csak a könnyfakasztó csípősséget lehet érezni.

Láttam valamikor ezt a Fald fel Amerikát című műsort.Annak volt olyan része amiben valamilyen hírhedt chilis ételt kóstolt.Amihez még talán külön szórtak kapszaicin port is a szakácsok.Azt miközben ette a műsör főszereplője a taknya nyála összefolyt,csorogtak a könnyei kínlódva fogyasztotta el.Látszott rajta,hogy szenved a rosszullét határán van..Az ilyen ételeknek nem hinném,hogy bármiféle élvezeti értéke lenne.Esetleg a mazochistáknak.

2022. nov. 23. 23:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

én låtam olyan paprika gyüjteményt ami tényleg erős volt scowille skåla szerint is .


[link]


ez tényleg nagyon erős mert chilli paprika van benne.

2022. nov. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem unod még? :D
2022. nov. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
@4 A Haragos Pista nagyon messze van a méregerőstől. A világ Európán kívüli része jelentősen fűszeresebben készít ételeket, mint mondjuk mi, sokan már egy autentikus mexikói ételtől is tüzet hánynak, pedig az még sehol nincs az igazán durva konyhákhoz képest.
2022. nov. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!