Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyire káros magában enni...

Mennyire káros magában enni az erőspistát?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy már gyerekkorom óta imádom az erőset, csípőset. Mivel imádom az erőset, így kiskanállal néha magában eszem az erőspistát, mivel nem csak hogy erős de még finom is, legalábbis nekem nagyon ízlik. Nemrèg olvastam egy cikket hogy a túl sok erő, gyomorbajokat, hasnyálmirigyràkot stb. Okozhat. Gyerekkorom óta cukorbeteg vagyok (hasnyálmirigy rendellenesség) így kicsit elbizonytalanodtam. Hagyjam végleg, vagy esetleg kissebb mennyiségben fogyasszam, vagy nyugodtan ehetem tovább?

2021. okt. 4. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Elég káros, de nem a csípőssége, hanem a horror sótartalma miatt.


Amúgy meg a valódi csípős chilit kedvelők kiröhögnének, ha eléjük állnál ezzel a sztorival. Vegyél rendes chiliszószokat és felejtsd el ezt a szoci hulladékot. Pl. Sárréti Chilifarm, Gabko, Janchili, Chilidise mind jók.

2021. okt. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Edd nyugodtan
2021. okt. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

A só miatt valóban nem túl egészséges, a csípőssége nem vészes, van ennél erősebb termékünk (Haragos Pista pl).


Elsőnek, kicsit kulturálódj, utána nevezz valamit tévesen szoci hulladéknak, mert ennél nagyobb csacsiságot nehezen lehetne mondani

2021. okt. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem feltétlen szoci hulladék, de azért vannak minőségibbek is és hatalmas választék van - csak nem a Tescoban.

Menj chilifesztiválokra, ott lehet kóstolni.

2021. okt. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
8%

Aha,ennyire futotta, gyorsan leszavaztál, mert érved 0, imádom az ilyen prolikat ;)

Egyébként kit érdekelnek a chilik? Nem erről szól a kérdés,a kérdező is tudja, hogy vannak csípős paprikak, de kit érdekel?

2021. okt. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Az erős pista minden, csak nem erős. Inkább sós és fűszerpaprikás íze van.


Én a 2,4 millió SHU-s chiliszószt locsolom úgy mindenre mint a ketchupot.


Majd ha meg tudsz enni csak egy cseppet is belőle, utána mondd hogy szereted az erőset!

2021. okt. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
95%

Ahogy irtak feljebb is, az erospista nem a legerosebb a vilagon, ha nem eszel meg minden nap belole 1 uveget, nem lesz bajod, nyugodtan egyed leveshez de ezt meg kenyerre is kenheted😂

Ha fajna a gyomrod erdemes leallni vele hogy kideritsd az eros bantja-e vagy a fajdalom tovabbra is fent all

2021. okt. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

"Nemrèg olvastam egy cikket hogy a túl sok erő, gyomorbajokat, hasnyálmirigyràkot stb. Okozhat."

ezt gyorsan mondd el minden kínainak, indiainak és mexikóinak!! szerencsétlenek nem tudják hogy sorra kéne hullainuk az erőstől

2021. okt. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
Inkább csinálj paprika krémet. Pár kápia/tv/kaliforniai paprikát összefőzöl pár chilivel, leturmixolod és voilá, kész a finom kanalazható chiliszósz és nincs benne 10% sótartalom.
2021. okt. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9%
#9 és el se fog állni kb semeddig
2021. okt. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!