Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Három éve lejárt zacskós...

Három éve lejárt zacskós sárgaborsót el lehet még fogyasztani?

Figyelt kérdés
Apám szerint semmi baja a borsónak,de én nem enném meg. Ha egy-két hónapról lenne szó, akkor esetleg de így nem, hiába szárított.

#Étel, borsó
2022. dec. 10. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Mi baja lenne?
2022. dec. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja,ha nincs benne bogár v moly, áztasd be főzés előtt
2022. dec. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Biztos csak viccből írnak rá lejárati dátumokat. Ilyen olcsó étel esetén én nem kockáztatnék, dobtam már ki drágábbat is, és nem évekkel a lejárat után.
2022. dec. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3, azért írnak rá lejárati (egyébként minőségmegőrzési időt), mert muszáj

100-200 éve megették az 5-10 éves száraz hüvelyeseket is, semmi baja nincs, ha száraz helyen volt tárolva és nincs benne moly, különbség a frisshez képest, hogy jóval szárazabb, pont ezért volt szokás régen a hüvelyeseket beáztatni. És pont ezért felesleges manapság a hüvelyesek beáztatása, mivel a bolti max fél éves, nem 4-5-6

2022. dec. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Tudom hogy muszáj, és hogy a szárított hüvelyesek sokáig elállnak, de talán nem a zacskóban. Csak azt írtam, hogy nem kockáztatnék, nem azt, hogy biztos romlott. Én sem mindig áztatom be ezeket főzés előtt, bár így legalább fél órával később készül el, addig meg fogyasztja az energiát (hacsak nem bográcsban főzöd...). Állítólag egyiptomi sírokban találtak már ehető mézet is...
2022. dec. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

”Én sem mindig áztatom be ezeket főzés előtt, bár így legalább fél órával később készül el,“


Sárgaborsó áztatás nélkül 20 perc alatt szétfő

2022. dec. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
Nálam kb. egy óra alatt fő szét, érdekes ez a fizika...
2022. dec. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!