Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Van babkonzerv, lencsekonzerv,...

Van babkonzerv, lencsekonzerv, zöldborsókonzerv... Miért nincs sárgaborsókonzerv?

Figyelt kérdés
Hogy lehet az, hogy létezik csicseriborsókonzerv, zöldbab üvegben stb. sárgaborsót meg mindig csak felezve látok az összes multinál, amit aztán 1 óráig főzök. Valaki valami tipp, hogy hol lehet ilyet venni vagy hogy van-e valami oka, hogy nincs?

2021. júl. 10. 07:28
A kérdező szavazást indított:
Létezik ilyen (kommentben megírom, hol vehetsz)
Nem létezik ilyen, mert kémiai-biológiai oka van, nem konzerválható
Nem létezik ilyen, mert nem venné meg elég ember, nem érné meg ilyen kis kereslettel
10 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Én megtaláltam az okát. A sárgaborsó valójában a zöldborsó, csak kezelve van. Hámozva, szárítva, felezve. Mivel szárítva is van emiatt nem lesz ebből konzerv szerintem.
2021. júl. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2021. júl. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Ugye Te kérdezted a fagyasztott banánt is?
2021. júl. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
A sárgaborsó gondolom sima borsó, csak ki van szárítva, felesleges lenne ezután még drágán konzervet is csinálni belőle.
2021. júl. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Próbáltál már sárgaborsót főzni? Sokkal több benne a keményítő, egész máshogy viselkedik mint a többi. Gyakorlatilag krém lenne belőle a konzervben. Amúgy sok másik hüvelyesből sincs konzerv, mert hasonlóan nem praktikus, pl vöröslencse
2021. júl. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
#2 vagyok. Nem értem miért lettem lepontozva, én csak belinkeltem hogy találtam ilyeneket szóval valamilyen formában van csak esetleg itt Mo.-n nem kapható.
2021. júl. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Mert NEM AZ VOLT A KÉRDÉS, hogy hol van, hanem hogy miért nincs. :-)
2021. júl. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Csak viccelni próbáltam, természetesen a szavazásnál is szerepel az általad képviselt opció.

A szomorú igazság az, hogy pár itteni idióta szeret ész nélkül jól lepontozni, pláne ha az illető okosabb náluk - figyeld csak, erre mit fogok kapni. :-)

2021. júl. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

3: nem én kérdeztem a fagyasztott banánt, de láttam azt a kérdést :D

szerintem ez nincs egy szinten vele, ez logikusabb

2021. júl. 11. 14:08
 10/10 A kérdező kommentje:

2: Köszi a linkeket, a 2.at nem tudom megnyitni, a tescos olyasmi, amire gondoltam (bár csak 15% sárgaborsót tartalmaz), a másik 2 külföldi oldal nem érint. De nagyon köszi, hasznos!!!


7-es : de, ez is, olvasd el az opciókat.

2021. júl. 11. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!