Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A csirkemell és a hasonló...

A csirkemell és a hasonló árstoppos termékek árusítása veszteséges a boltosoknak,vagy azért valamennyi haszon ezeken is van?

Figyelt kérdés
2022. dec. 20. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Nyilván veszteséges.
2022. dec. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Egyértelműen veszteséges, amit a többi termék árának emelésével kompenzálnak.
2022. dec. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem lenne veszteséges akkor gyakrabban lehetne kapni. De így nem törik magukat annyira, hogy mindig legyen a polcon.
2022. dec. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Rengeteg termék van a boltban, ők a nyereséget nem 1-en mérik. Ha csak mindenre 1 Ft-ot rátesznek bőven belefér.
2022. dec. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A nagykereskedőknek nincs árstopp. Így ők egyre drágábban adják a boltoknak. Azok pedig a tavalyi megállapított áron adhatják.
2022. dec. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért látszat intézkedés ez is.. Persze a csirkemell ára jelenleg olyan 1800-1900 Ft /kg áron vagy a nagykereskedésbe, boltokba ez lenne 2300-2400 Ft/kg. Na most, ugyanúgy 1400 Ft/kg.. szóval durván veszteséges. De persze amit azon veszít, behozza máson. Szóval marad két lehetőség. Nagyáruházban ezért szépen más termékre ráverik a profitot, kis helyen meg nem kapni. :D
2022. dec. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Ügyesen trükközik ezzel némelyik bolt. Pl ahol én vásárolok, ott sokáig 1490 Ft volt a csirkemell. Kb. 2 hónapja 1990 lett, de ugyanúgy ki van rá írva, hogy a 2021. október 15-i ár alapján. A trükk, hogy egyszerűen ráírták ugyanarra a csirkemellre, hogy Waldor cs.mell.😀 Így tehát emeltek 500 Ft-ot, a minőség pedig ugyanaz, mint korábban. Mint az Okos lány mesében: "Hoztam is meg nem is."
2022. dec. 21. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Bírom ezt az így trükközik, úgy trükközik, nem rakja ki, stb.


Nem védem a kereskedőket, eszemben sincs, nyilván úgy csinálja, hogy nyeresége legyen, ezért minden mást drágábban ad.


De hogy egy alap matematikai összefüggést ne értsenek meg egyesek, az egész egyszerűen elképesztő. Vagy ennyien diszkalkuliások lennének???

2022. dec. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Veszteséges, de a nagyobb boltok kompenzálják. Pl árstopos a 2,8%-os tej, de a 1,5-es tej, a tejföl, túró stb ára nagyobb ütemben nőtt, ugyanígy a nádcukor, porcukor, édesítőszerek ára is megnőtt. Az árstoppos krumpli mellett a mirelit hasábok ára is felment 2-3-szorosára. Én a nagy boltokat nem féltem, szerintem nagyobbat profitálnak még így is. A kisebb boltoknak nehezebb, akik már eddig is drágábban adtak mindent. Ha még ennél is többet kérnek, akkor inkább elmegy másik településre vásárolni, aki teheti.
2022. dec. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább annak örülnék, ha lehetne kapni. Úgyis elúsztunk pénzestől, mostmár minden tökmindegy kb mennyibe kerül. Ha közelebb lennék valamelyik határhoz, átjárnék vásárolni, Ausztria is olcsóbb mostmár.
2022. dec. 22. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!