Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyi ideig áll el a töltött...

Mennyi ideig áll el a töltött káposzta?

Figyelt kérdés

Sztori hosszan:


Szülők, nagyszülőknel karacsonyoztunk tesokkal,másik városban laknak. Felnőtt, önellátó emberek vagyunk,de még mindig az a szeretet nyelvük a rokonoknak,ha jól megtömnek. Persze ilyenkor több adag ételt kötelező hazahozni az ünnepek után. És amikor mondjuk,hogy ne adjanak sokat, mert ránk romlik- meg sem hallják. Legyintenek. "Ó ez eláll sokáig" így kapunk fejenként 10 töltött káposztát, a többi más mellé.


Röviden:


Elgondolkodtunk tesóimmal,vajon meddig áll el a töltött káposzta? Több,mint 1 -1,5hetet mondanak

... (Le szoktam fagyasztani amúgy,mert képtelenség megenni ennyi mindent).

De most komolyan,ha pl. A főtt rizs 3-4napig jó, a hús szintén,hogy állhat el akár 1-1,5hetig???


Nalatok meddig jó a töltött káposzta????



2023. jan. 1. 23:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amit nem eszünk meg 3-4 napon belül, lefagyasztom.
2023. jan. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
5-6 nap alatt ha nem fogy el, megy a fagyasztoba. Egyszer másfél hétig megfeledkeztem róla, hűtőben volt végig, és már szabad szemmel látható kis zöld penészviragok voltak rajta.
2023. jan. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egy hetet hallottam idáig. De részemről öt napnál később nem enném meg.
2023. jan. 2. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is lefagyasztom, általában 2-3 nap után. Egyébként tényleg hosszabb ideig áll el, mint a hagyományos ételek, mert a savanyúkáposzta fermentáltsága egyfajta természetes "tartósitószer", ami pl. a rizsben nincs meg. De max. 1 hét, ha én főztem, és időben le lett hűtve, stb.

Persze, azt nem tudhatjuk, hogy a kedves rokon hány nappal azelőtt főzte, nyilván nem aznap, amikor becsomagolta nektek. Én tehát az igy kapott töltött káposztát inkább azonnal lefagyasztanám, kiadagolva, légmentesen lezárva (és mekkora nagy segitség, amikor néha a hétköznapokon nem kell főznöm, csak reggel kiveszem a fagyiból, beteszem a normál hűtőbe, és este csak melegiteni kell)

2023. jan. 2. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Így van, a káposzta tartósítja. Ha van benne bőven és nem is lett átmosva, simán bírhat másfél hetet
2023. jan. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Egy hét hűtőben nagyjából.

Savassága miatt tovább jó.

2023. jan. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Egy hétig simán eláll! Nekünk marad meg 4-5 gombóc az meg ment fagyóba! Később jól fog még az esni!
2023. jan. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 NTBS ***** válasza:
92%
Fagyasztó azonnal. És akkor biztosan nem romlik el.
2023. jan. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hutve par nap
2023. jan. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen a válaszokat
2023. jan. 3. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!