Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hol kapható 0,5%-os, sovány...

Hol kapható 0,5%-os, sovány tej? Milyen az íze, az íze különbözik-e a többitől? Aki már mindhárom félét próbálta, írjon kérem.

Figyelt kérdés

2023. jan. 3. 01:09
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Én szeretem az alacsony zsírtartalmú tejeket, édesebbnek és könnyedebbek tűnnek (hiszen arányaiban több így a tejcukor, gondolom), de amúgy semmi extra. Kalóriaspórolás szempontjából érdemes ezeket fogyasztani. Egy kicsit most drágább, mint a többi, de azért nem 7-800Ft, mint a növényi italok, amelyeknek merőben más íze van. Magamnak ilyeneket szeretek venni. Bátran próbáld ki.
2023. jan. 3. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nem bírom a zsírt (és az étolajakat sem), amiatt kérdezem.


De ennek nem alacsonyabb az ára, mint a többi tejé? Hiszen a kivett zsírt máshol hasznosítják.

2023. jan. 3. 02:22
 3/9 A kérdező kommentje:

Eddig csak a neten nézelődtem egyelőre, egy ilyet találtam:

[link]


De ez nem jó, ugye, mert UHT?

2023. jan. 3. 02:24
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Egészség szempontjából a minél kevesebb kezelésnek alávetett termékek a legjobbak, pl. a friss nyers, termelői tej. Egy ideig azt is ittam, úgy, hogy fel se forraltam, ami nem egy életbiztosítás (szerintem), de szerencsére nem volt belőle baj, de inkább már nem kísérletezem vele. Az lenne a legjobb, ha lenne otthon egy tehén, akit te etetsz, aztán megfejed, de hát kinek van erre kapacitása manapság...


Szóval attól függ, mi a célod. Nekem eddig nem volt komolyabb problémám az uht tejektől, éppen ezt szoktam inni, amit linkeltél. A baj azzal van, ha túlnyomórészt feldolgozott élelmiszerek vannak az étrendben, gyorsfagyasztott húsok, ízfokozós zacskós leves, gyorsétterem, stb.


Azért elég komoly előírásoknak kell megfelelni, hogy valaki élelmiszert gyártson, úgyhogy magában ezeknek a tejeknek a fogyasztása semmit nem fog okozni. Kevesebb benne az értékes tápanyag, vitamin, de ez az összes gyümölcsléről is elmondható, ami nem romlik meg pár napon belül. Manapság nem lehet az organikus táplálkozást kivitelezni, talán még akkor sem, ha mindent magad termelnél meg, mert a bogarak felzabálják a terményt (próbáltam).


Azt is tudom, hogy a bio minősítés sem feltétlenül jelenti azt, amit a közvélemény gondol. A kereskedők fizetnek érte, a hatóság ímmel-ámmal ellenőrzi, ha fizetsz, megkapod, nem foglalkoznak az áru eredetével sem.


Edd azt, ami jólesik, és ami a legjobb hatással van a szervezetedre. Néha érdemes csekkolni a vérképed. A túl sok feldolgozott dolog, pl. rendelt ételek malnutríció formájában nyilvánulnak majd meg a vérképben. Nyomon lehet követni a változtatásokat. Törekedj az egészségre, de ne aggódd túl a dolgot. Ha van elég rost, probiotikum, d-vitamin, jó omega zsírsavak, b-vitamin, akkor nem lesz gond. Igyekezz mindent a lehető legtermészetesebb formában bevinni, mert azok hasznosulnak a legjobban: tőkehalmáj, napfény, sörélesztő, tojás, marhahús, magvak, zöld színű zöldségek, erjesztett ételek, kefir. Ezek a leghasznosabbak.

2023. jan. 3. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Sok mindent nem eszem meg. Nem mindent bír a szervezetem, azt már kitapasztaltam.

Tejet sem ittam már nagyon régóta, csak most arra gondoltam, innék, de akkor csakis alacsony zsírtartalmút. (Írtam fentebb, hogy nem bírom sem az állati eredetű, sem a növényi eredetűeket sem.)


Régebben még én is vettem háztól tehéntejet, készítettem is abból házi sajtot (nem érlelt sajtot, hanem amit úgy neveznek: paneer.)


De egy ideig teljesen ki volt iktatva az étrenemből minden tejtermék.


Most is csak ilyen egyszeri alkalomnak gondoltam ezt a sovány tejet.

2023. jan. 3. 02:57
 6/9 A kérdező kommentje:

Ilyeneket nem szoktam enni: "gyorsfagyasztott húsok, ízfokozós zacskós leves, gyorsétterem".


Mivel nagyon sokáig húst sem ettem pl, de nemrég ettem mirelit hekket. Mi a baj amúgy a mirelit húsokkal? Erről eddig nem hallottam.


Gyorsétterembe nem járok. Nem szoktam junk foodot enni.

2023. jan. 3. 03:01
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Ezt a Riska tejet én is vettem már, a Spar-ban is szokott lenni. Más márkát még nem láttam.
2023. jan. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Amit bekinkeltél tej, az nagyon rossz ízű. Mintha színes víz lenne.
2023. jan. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%
A riskanak van ilyen teje. Uht, en sparban szoktam venni
2023. jan. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!