Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Érdekel miért nincs az ársapká...

Érdekel miért nincs az ársapkás termékekből soha?

Figyelt kérdés

Azért nincs soha elég árspakás termék, mert kiadják, hogy - például - naponta 6 kiló csirkemellet tehetünk ki az ársapkásból, mert havi szinten milliós veszteséget csinál a legkisebb bolt is az ársapkás termékeken, összesen.

A közhiedelemmel ellentétben a kormány egyáltalán nem kompenzálja az ársapkából adódó veszteséget a boltok felé, a veszteséget a boltoknak kell benyelni (ahogy ez a benzinnél is volt a benzinkutak esetében is).

A Spar-nál dolgozom, nem városi legenda, ez tény. Nem tudom volt-e már, csak el szeretném oszlatni a kétségeket. Van áru, csak vissza kell tartanunk felsőbb utasításra.



2023. febr. 1. 14:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
42%

10!


Kaptatok 50 kiló csirkemellet.


Kirakjátok mind egyszerre, egy óra alatt elviszi két vevő.


Kiraktok 5 kilót, elviszi 10 perc alatt két vevő. Megint kiraktok ötöt...



Mennyivel több a veszteség az egy óra alatt, és a 10 óra alatt eladott 50 kiló között???


Kirak 5 kg-t hétfőn, 5-öt kedden, 5-öt szerdán, stb. 10 nap alatt fogy el 50 kg.

A napi 50 kg vesztesége helyett 10 nap alatt lesz 50 kg veszteség.

2023. febr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
57%

11, attól, hogy hétfőn eladtad mind, nem lesz több a veszteséged, ugyanis másnap csak ezért nem hoznak. Tök mindegy, két szállítás közt mennyi idő alatt adod el.

Nálunk ahogy pont a sparban van mindig minden.

2023. febr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
80%

"11, attól, hogy hétfőn eladtad mind, nem lesz több a veszteséged, ugyanis másnap csak ezért nem hoznak"


De, visznek, hiszen kötelesek tartani.

2023. febr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
78%
13, nem, nem visznek. Átlagos mennyiséget ellenőriznek egyébként is.
2023. febr. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
20%
Akkor dolgozol te a sparban, mikor én a nasa-nál.
2023. febr. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 soma9111 válasza:
100%
Szerintem úgy hozzák vissza a veszteséget,hogy meg duplazzak a többi árát, jobb esetben, ha nem épp triplajara
2023. febr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

10: A veszteség úgy lesz több, hogyha kirakjuk egyszerre, akkor következő nap is ki kell rakni 50 kilót (vagy valamennyit). Törvényi előírás, hogy ársapkás terméknek minden nap lennie kell a polcon.


Mégegyszer: A veszteség valóban ugyanannyi, ha 1 hét alatt rakunk ki 50 kilót vagy egy nap alatt, de ha egy nap alatt raknánk ki az egészet, akkor következő nap (és azután és azután...) újra ki kell rakni újabb mennyiséget, ergo több veszteség lesz. Így viszont csak a kötelező minimumot tesszük ki, hogyha kapunk ellenőrzést (amiről amúgy mindig tudunk), akkor abszolváljuk a kritériumot, hogy "van ársapkás termék a polcon".


Attól, hogy 3 kérdőjellel teszed fel a kérdésed nem leszel provokatívabb, csak ostobább.


Többiek: Pontosan ezért írtam ki, mert ilyen funkcionális analfabéták élnek közöttünk. :)

2023. febr. 1. 17:23
 18/21 A kérdező kommentje:
15: Nem tudtam, hogy ekkora kiváltság a Spar-nál dolgozni. :D
2023. febr. 1. 17:25
 19/21 A kérdező kommentje:
A 13-as érti. Van remény!
2023. febr. 1. 17:26
 20/21 anonim ***** válasza:

Kéredző, azt hogy játsszátok ki, hogy mondjuk reggel 8-kor kitesztek 50 kiló cukrot - most csak mondtam egy példát -, azt 9 órára elviszik, aztán délben kaptok egy ellenőrzést és üresek a polcok.

Vagy ilyenkor őrült módon elkezdtek pakolni a raktárból és mutogattok a hülye vevőkre, akik "csak ma, és csak most" hirtelen fölvásárolták a polcon lévőket?

2023. febr. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!