Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Árpából, árpagyöngyből azaz...

Árpából, árpagyöngyből azaz gersliből miket szoktatok készíteni? Körülményes vagy egyszerű? Finom vagy egészséges?

Figyelt kérdés

2023. febr. 12. 22:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Áztasd be az sokat segít a főzési időn...
2023. febr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
A töltött káposztán kívül hirtelen semmi nem jut az eszembe.
2023. febr. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen megfőzöm, megsózom köretnek.
2023. febr. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is simán köretnek szoktam rizs helyett. De annyira ízlik, hogy volt amikor magában ettem egy kis sóval.

Az áztatás tényleg hasznos.

2023. febr. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Káposztás kajákhoz (pl székelykáposzta) is jó és láttam már paradicsomos öntettel is, de tényleg egy kis sóval is teljesen jó, mint kása.


Főzési ideje hosszabb, mint más gabonáké.


Én is nagyon kedvelem, de sajnos a gyomrom nem.

Nekem kicsit nehéz megemészteni.

2023. febr. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Töltöttkáposztába rakom.

Meg én is főztem már rizs helyett, ugyanúgy mint a rizst. Finom, de szerintem annyira sokáig tart megenni :D

2023. febr. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Köretet. Egyszerű. Finom és egészséges.
2023. febr. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Töltöttkáposztán kívül, ugyanolyan húsgombócba, ilyen-olyan mártással, is jó beletenni.

És levesbetétnek is jó! Kicsit sűrít is a levesen a kioldódó keményítő, meg jól meg is dagad. Csak a főzési időt kell belekalkulálni.

Pl. korhelylevest is láttam már gerslivel főzve, én is kipróbáltam már, teljesen jó! Vagy paradicsom levesbe...

2023. febr. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy lehet elkészíteni, mint a rizst, ugyanarra jó.

Ezt nem értem: " Finom vagy egészséges?" Miért VAGY? Szerintem helyesen finom ÉS egészséges.

2023. febr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Néha köretnek főzöm, mint a rizst. Előtte forró vízzel alaposan átöblítem, és több vízzel főzöm, mint a rizst, lassabban is fő meg. Elméletileg ha beáztatod gyorsabban kész, de így is meg van 30-40 perc alatt.


Gyakrabban főzöm lencsével együtt, úgy, hogy a végeredmény kicsit tocsogós maradjon. Ilyenkor úgy kezdem, hogy vörös- és fokhagymát megpirítok kevés olajon, és azon átpirítom a lencsét és a gerslit és utána engedem fel vízzel. Curry szerű ételek, natúr hús vagy párolt zöldségek mellé köretnek.


Minestronéba szoktam orzo tészta helyett egy marékkal dobni, hogy kiadósabb legyen.


Töltött paprikát és káposztát én nem főzök, anyukám szokott, és abba is tesz.

2023. febr. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!