Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ugyanannyi protein előállításá...

Ugyanannyi protein előállításához kétszer annyi földterület kell babbal mint tojással? Ez reális?

Figyelt kérdés
[link]
2023. febr. 17. 21:00
A kérdező szavazást indított:
Igen, valós
Nem, nem valós
10 szavazat
 1/7 anonim válasza:
100%
Persze.
2023. febr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%

Az általad linkelt forrás ennek ellenkezőjét mutatja. Ami logikus is. Szerinted mennyi takarmányt pl.: (szója)babot eszik meg egy tyúk, mialatt kitojik egy tojást? Igen, nyilván jóval többet, mint a tojás előállításához kell. Csupán a puszta létezéshez is energia(étel) kell a tyúknak, és amit a tojás előállítására használ energia(étel) az se konvertálóik át 100%-ban.

Igazából, hogy csak ennyivel "károsabb" a tojás előállítása, mint a babé, inkább az lep meg.

2023. febr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Ilyenkor azt nem számolja senki, hogy a tojásból és a babból mennyit (és milyet!!) hasznosítasz, és mennyi megy a szennyvízbe...
2023. febr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kérek elnézést, valamit elnéztem a forrásban, tényleg elég fura, már-már hülyeségnek tűnő dolgot állít. Nem kerestem rá babra, kiindultam a borsóból amit rögtön mutatott.
2023. febr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#2 Valamit te néztél félre a linkelt forráson. Amúgy én is furcsának találom a takarmányozás területigénye miatt. De hátha lehet rá magyarázat, a takarmánynövénynek lehet jóval kevesebb terület kell mint a babnak.

[link]

2023. febr. 17. 21:19
 6/7 anonim ***** válasza:
34%
Farmon nöttem fel. A tyúkokat nem külön termesztett takarmánynövényeken tartottuk, azok bármilyen gyomon, pl tyúkhúr, meg cserebogáron elélnek, meg kaptak kukoricadarát is, nagyüzemben meg haltáppal, egyéb, emberi fogyasztásra már nem jó növényi maradványokból készült tápokkal etetik a tyúkokat. Egy kg növényi fehérje elöállítása sokkal nagyobb földerület, és vízigényü, mint egy kg állati fehérje, akik ennek az ellenkezöjét állítják "logikusan" életükben nem tolták ki az orruk a belvárosból, növénytermesztést, állattenyésztést max a tv-ben láttak.
2023. febr. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Szerinted az élelmiszerek hány %-a származik ilyen helyről? A legtöbb tyúkot csarnokban tartják és táppal tömik.

2023. febr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!