Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Meg szoktad mosni a narancsot?

Meg szoktad mosni a narancsot?

Figyelt kérdés

Vagy mandarint.

Eddig nem mostam meg, de felmerült bennem, hogy a héjáról bármi a gyümölcsre kerülhet hámozás közben. Ezért újabban hámozás után megmosom, de most azt olvastam a neten, hogy a héját kell megmosni. Sőt, a banán és dinnye héját is, ezt írták mindenhol.



2023. márc. 1. 20:01
A kérdező szavazást indított:
Soha
Csak ha a héját is felhasználom, akkor azt megmosom
A héját mosom meg
A belsejét mosom meg
A héját és a belsejét is megmosom
64 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%
jézuson
2023. márc. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Jogos
2023. márc. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

A narancs, citrom héját nagyon ajánlott megmosni, ha az bele kerül az ételbe (reszelt citromhéj, reszelt narancshéj sok ételnek lehet része)

Abban az esetben egyértelmű javallat a megmosás, vegyszer, baktérium, vagy egyéb szennyeződés lehet rajta de az igaz sok más alapanyagra is, főleg a gyümölcsökre (vegyszeres kezelést kaphatott, össze fogdoshatták, stb)

Abban az esetben, ha a citromnak, narancsnak nem a héját használom fel, kidobom azokat, én nem szoktam megmosni, de ha valaki megmossa abban az esetben is, nem tesz rosszat, sőt...

2023. márc. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Vizzel nem tudod lemosni róla a "nemjót".
2023. márc. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

Néha igen, néha nem, ahogy éppen kedvem van

Héját a vegyszerek miatt nem használom

2023. márc. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
93%
A héját csak kezeletlen gyümölcsnek használd.
2023. márc. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A héját csak a bio gyümölcsnek használom, és olyankor nagyon alaposan megmosom előtte, az egyértelmű.
2023. márc. 1. 22:49
 8/16 NTBS ***** válasza:
85%
Nem, mert nem azt fogyasztom.
2023. márc. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

Én általában nem, viszont pucolás után alaposan kezet mosok és utána eszem meg a gerezdeket. Egyetemen (kertészmérnöki) egy tanár azt mondta nekünk, hogy ha megoldható, akkor a banánt a héja nélkül adjuk a gyerekeknek, és miután megpucoltuk, mi is alaposan mossunk kezet, nehogy úgy nyúljunk a szemünkbe stb. Meg hogy ha meleg vízzel mossuk a gyümölcsöket, zöldségeket, és közben dörzsöljük kézzel, akkor már elég nagy arányban le tudjuk szedni a kívül megtapadt növényvédőszert.

Én ismertem egy kertészmérnököt, aki sosem tartotta be a növényvédelmi munkák után a biztonsági időt sem (pláne nem mosta meg a gyümölcsöket), és volt, hogy permetezés után 4-5 nappal már ette a fárol a gyümölcsöket. 36 évesen gyomorrákban halt meg. Ahol szakmai gyakorlaton voltam, ott a vegyszerek kikeverése közben sem, és permetezés közben sem tartották be a biztonsági előírásokat, engem kiröhögtek amikor maszkot vettem fel, mondván, hogy "minek az, hát semmi bajunk nekünk se aztán 20 éve így csináljuk, nem kell beszarni mindentől"... 6 ember dolgozott így, 4-nek az elmúlt pár évben rosszindulatú daganata lett (ebből 3-nak azt hiszem valahol a gerinc környékén, 2 lebénulva vegetál most is, egy meghalt, a negyediknek meg hererák, ő a hetekben halt meg). Nem mondom, hogy biztos a bőrön keresztül beszivárgott, illetve belélegzett vegyszerektől, de elég gyanús...

2023. márc. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Mondjuk az logikus,hogy a hámozás előtt egyszerűbb megmosni a héját mint utána a gerezdeket...A dinnye héját azt meg szerintem a legtöbben megmossák felvágás előtt.
2023. márc. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!