Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért írja rá a TESCO egy...

Miért írja rá a TESCO egy olyan élelmiszer csomagolására, hogy "Tálalási javaslat", aminek a zacskója csupa egyszínű, és egy átlátszó kis ablakon látszódik maga a termék?

Figyelt kérdés

Vettem ma egy vékony kis csemege kolbász-tekercset ("Kabanos" a neve, Lengyel eredetű étel elvileg) és a csomagján nincs semmi ábrázolva, viszont a hátuljára oda van írva, hogy ez egy tálalási javaslat


Miért kell egyébként ezt ráírnia a forgalmazóknak? Nem csak ennél, hanem minden más terméknél.


Feltételezik, hogy a vevő azt hinné hogy pl. az újságban hirdetett sonkához járna a képen látható vágódeszka, kés, petrezselyemlevél, kenyérszelet, stb. is?



2023. márc. 14. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltételezik, hogy azt hinné a vevő, de valaki úgy tehetne, mintha azt hinné, és megnyerné a pert. Ezért szokták ráírni, hogy tálalási javaslat, vagy hogy a kép illusztráció (olyat is láttam, hogy "a kép csak illusztráció" - na, az tényleg olyan is volt).


Gondolom a korábbi design esetén volt kép, vagy más termékről másolták, amin van kép, és ottmaradt a szövegrészlet fölöslegesen.

2023. márc. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert régebben nagyon sok terméknél volt kép, és azért írták rá, hogy a vevö ne reklamálhasson, hogy csak a szalámi (a te esetedben) van benne, a paprika-paradicsom, magos zsömle stb nem tartozik hozzá.

Most meg egyszerüen ott felejtödött a szöveg.

2023. márc. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Mert régebben volt is rá eset hogy vevők ilyenek miatt reklamáltak? nem volt olyan egyértelmű hogy nem lesz olyan szép, vagy nem tudom mire érkezhetett panasz?
2023. márc. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
2 IQ-val rá lehet erre jönni. Eddig csak a 2.-nak sikerült.
2023. márc. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam jó sok ilyen grafikai stúdióban ahol ezeket készítik.



A képeken látható ételek ki vannak kozmetikázva, sőt, a csomagolások egy jó részénél festmény az egész.

Azokra a növény katalógusokra emlékeztek, amikben minden bokron 500 tökéletesen érett gyümölcs volt? Na pl az nem egy növény termése, kb 3 különböző van összeollózva.


A budget termékeknél persze a grafika az első ami megy ki az ablakon, de a többi marad.



A legális szöveg valszeg egy kaptafára készült, szóval szerintem létezik egy prémium termék amin van fotó, és a csomagolás egyazon gyártósor, csak a drágábbra ráraknak még pár szitát.


De az simán megesik, hogy belülre kb ugyanaz kerül, esetleg kicsit extra tálalásban.

2023. márc. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy időben "a kép illusztráció" felirat nem volt rajta a levesporokon. A zacskóra ráfotózva egy gazdag leves volt. Megfőni meg egy kis lötyi lett, itt-ott volt benne valami.
2023. márc. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6, 99%, hogy az a "gazdag leves" nem is leves volt.


Ezekre gondolsz?


[link]


Ez pl szerintem 1 az 1ben diditális fesrmény, bögrén látszik leginkább, de minden festve van.


[link]


Hmm, esetleg volt pár stock fotó is benne, de tuti nem leves az amit látsz. Nekem a ragasztós trükknek tűnik, és tuti legalább 4-5 fotó van beleépítve. Valószínüeg a hozzávalók meg a leves nem is voltak egy időben egy helyen.


[link]

Itt totál el is van bacva a körgeometria, a szöveg, a sárga szalag, a leves és a bögre köszönő viszonyban nincs 💀

Minden megy ezer felé.


[link]

2023. márc. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!