Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Melyik retró élelmiszert/édess...

Melyik retró élelmiszert/édességet hoznád vissza, hogy újra lehessen kapni a boltban?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 3. 18:14
1 2 3 4 5
 21/44 anonim válasza:
100%
Pálcikás Leo jégkrém, Lottó csoki
2023. ápr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
95%

A '80-as évek elején kapható pékárukat.

Azoknak még volt egymástól elkülöníthető ízviláguk.

Pl volt vajas kifli, sös kifli, némelyiken volt köménymag, de nem mindegyiken.

Lehetett kapni óriás kiflit, ami lényegében sós kifli volt extra méretben.

Volt íze a zsemlének.és volt több, a zsemlénél nagyobb, de a kenyérnél lényegesen kisebb pékáru, azok is némileg eltérő ízzel, mint pl a buci, cipó, szegedi kenyér (nem azért volt szegedi, mert ott készült)

A kenyerek között is volt némi választék, annak ellenére, hogy a Kádár-korszak nem arról volt híres, hogy a boltokban a bőség zavarával szembesültek a vásárlók, de kenyér, pékáru azért volt.

Hajnalban a pékségből kiszállították az árut a boltokhoz, amelyek akkor még sok helyen zárva voltak.

Lerakták az árut a kosarakban, ládákban a boltok elé, és a hajnalban munkába igyekvők kivették a szükséges mennyiségű kiflit, zsemlét, a másik ládából a tejet, kakaót, és az árát bele ott hagyták egy arra rendszeresített dobozban, vagy a tejes ládában.

A vajas kifli inkább lágy volt, édesbe hajló ízzel, a sós kifli ropogós, de a lényeg, hogy a mostani "vizes" kiflik, zsemlék íze teljesen jellegtelen a régiekhez képest.

Pedig sokszor csak apróságokkal befolyásolták az ízeket, pl látta az ember, hogy van a sós kiflin köménymag is, ha olyat kívánt azt vette, ha nem akarta a köménymagot, olyat vett, amin csak só volt.

2023. ápr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%
Citromos joghurthab, hansági májas, útitárskrém.
2023. ápr. 4. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%
Sport sajt, Hóvirág sajt, iskola tej (ez poharas volt és finomabb a zacskós társainál), pacsni.
2023. ápr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%
dobozos karamellás tej, imádtam.
2023. ápr. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%
Túrókrém! Iskolatej, nestlé csoki, leó jégkrém-dobozos, az említett pékárúk, melbakocka, az a kis városos csokik, a régi Geszti Eszti, a joghurthabok sem voltak rosszak...
2023. ápr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

26-os

Melba kockát és "városos csokit" ( ha a Szerencsi csokira gondolsz)ma is lehet kapni.

2023. ápr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%
Én is azokat a kicsi zöld jégkrém gömböket hoznám vissza.Gyerekkoromban ettem utoljára.Kösz,hogy belinkelted,már régóta kerestem és nem találtam.
2023. ápr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%
Ja, igen arra :D a szerencsi csokira. Viszont melba kockát pár éve ettem, de mintha az már nem az az íz lett volna mint valamikor.
2023. ápr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%

29-es

Szerintem ugyanolyan. Talán az emlékezeted csal meg.

2023. ápr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!