Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Melyik retró élelmiszert/édess...

Melyik retró élelmiszert/édességet hoznád vissza, hogy újra lehessen kapni a boltban?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 3. 18:14
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó hír :) és hát lehet akkor.
2023. ápr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%

31-es

A "városos" is ugyanolyan mint amire gyerekkoromból emlékszem.

[link]

2023. ápr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a ma is kapható retro csokik íze sok esetben eltér a régitől.

Nem állítom, hogy minden esetben, és azt sem, hogy minden esetben a régi volt a finomabb.

Emlékszem, volt régen a Marika szelet, Bandi szelelet.

1-2 forintért lehetett akkoriban vásárolni, egy kis csokoládé.

Az alja és a teteje néhány milliméternyi csokoládé, középen egy kb centiméter vastagságú jól elkülönülő világosabb színű "csoki", aminek meghatározhatatlan vilt az íze.

Talán kakaós, narancsos, nem tudom meghatározni.

Szerettük, szerettem, de az érdekes volt, annyira mégsem szerettük annyira, hogy 1-2 darabnál többet befaljunk belőle.

Eszembe szokott jutni, nosztalgikus, de szerintem ma már nem lenne piacképes az eredeti ízével.

Soha nem tudtam meghatározni az ízét, volt benne valami, ami egyszerre érződött finomnak, és nem finomnak... talán narancs olaj volt az is, nem tudom.

A narancs olaj volt az, amitől a Bambinak is érdekes ízvilága volt.

Nagyon szerettük, de amikor bejött a Pepsi, és itthon, a külföldről küldött szörpökből elkezdték gyártani, forgalmazni, a Bambi kiszorult a piacról, a Pepsi "szőke kólája" finomabb volt, azt vettük, illetve előtte már volt az "Üditő".

Mégis a Bambi az, ami nosztalgikus, az valamiért érzelmeket vált ki, az Üdítő, Pepsi, valamiért nem, azoknál még a "Sztár" "Márka" "Traubi" is kedvesebb emlék, de pl volt az Oázis nevezetű, almalére épülő, szénsavas ital, ami akkoriban magasabb árszinten is volt, mégsem lett népszerű, én is inkább érdekesnek gondoltam, nem finomnak, sokat nem vettem meg belőle

2023. ápr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 madi111 ***** válasza:
100%

A márvány drazsét.


Meg azt a világos vegyes pasztell színű szív alakú cukorkát, aminek nem tudom a nevét.


Legalább 30 éve megszűnt mindegyik. :(

2023. ápr. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

"A márvány drazsét."

A Francia drazséra gondolsz?

2023. ápr. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 madi111 ***** válasza:
100%

Nem. Volt francia drazsé és volt márvány drazsé. A francia drazséban minden féle színű golyó volt, a márvány drazséban csak fehér, zöld és barna. Az ízük is más volt.


Nem olyan régen (3-4 éve) lehetett kapni kávés francia drazsét. Annak eléggé hasonló volt az íze, de nem teljesen olyan.

2023. ápr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%
A Márvány drazséra nem is emlékszem. :-O
2023. ápr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 madi111 ***** válasza:
100%
Rákerestem a neten. Hát ja, nem sokan emlékeznek rá. Három találat, három félmondatos kesergés, hogy miért nem lehet kapni. Se egy cikk, se egy kép, úgy látszik teljesen elfelejtődött. :(
2023. ápr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

Az a sárga kelyhes fagyi, aminek a szár részében voltak játékok, oroszlán, madár, víziló....


A jégkrém rész meg epres-vaníliás volt.


Mondjuk szerintem ez se élne túl manapság, kevés volt benne, és a játék se volt túl érdekes a mai piachoz képest.

2023. ápr. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
A Chokitót.
2023. ápr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!