Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Fagyasztott zöldseg kevesbe...

Fagyasztott zöldseg kevesbe laktat mint az igazi?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nagy zöldseg evo vagyok.

Minden formaban, elkeszitesi modban szeretem.


Eszrevettem ha parolok magamnak fagyasztott zölseget akkor abbol joval többet eszem mintha ugyanazt a zöldseget összevagva, frissböl csinalom es eszem meg...


miert van ez?


hiszen a fagyasztott ugyanugy tapanyagban is gazdag (sot van hogy több vitamin van benne mert nem all sokaig hanem fagyasztjak..)


van ennek oka?



#zöldség #frissesség #fagyasztaott zöldseg
2023. máj. 6. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, ez nekem is feltűnt már.
2023. máj. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

arra gondoltam...lehet pszihologiai trükk kicsit...mivel az igazi zöldseg azert ragosabb / roppanosabb mindig...azaz elöbb kapjuk a jelzest az agyunkban tele vagyok (mivel a ragasi folyamat is hozza jarul a fejben ahhoz hogy jol laktunk)

de lehet hulyeseg

2023. máj. 6. 12:28
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

A fagyasztás megőrzi ugyan az ízeket pl., de megváltoztatja a rostok minőséget.

Puhább, néha "plöttyedt" :) lesz a kiolvasztott termék. Ezen okból étkezés közben az ízlelés, rágás, emésztés folyamata megváltozik. Többet kívánsz és eszel.

2023. máj. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a rágás-emésztés miatt van. Én pl. egy melegszendviccsel is így vagyok. Ami mikroban készül, és puhára melegszik csak meg, nem finom ropogós mint a sütőben sütött. Többet tudok belőle megenni mint egy ugyanúgy elkészített sima szendvicsből.
2023. máj. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az elfogyasztás időtartama nagyon fontos. Ha hosszú ideig eszünk, minden falatot nagyon alaposan megrágunk, akkor kevesebbel is beérjük. A jóllakottság érzés ugyanis késik. Ha lapátoljuk befelé az ételt, mint a kacsa a nokedlit, akkor hamar túlesszük magunkat. Ha turmixot készítene valaki a zöldségből és egy hajtásra meginná, akkor még többet el tudna fogyasztani belőle.
2023. máj. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!