Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Havi hàny ft szükséges egy...

Havi hàny ft szükséges egy 30/f egészséges étkezéséhez?

Figyelt kérdés

Érdekelne ki mit ért egészséges étkezés alatt, és hogy oldja meg, hàtha van vmi jó tippetek.


Azért kérdem, mert nekem elég sokra jön ki:

Ebéd: 2000-3000(random menza)

Reggeli: 500ft ( műzli keveréket eszem(mindenféle magot,aszalvanyt belekeverek) novényi tejjel)

Vacsora: 1000-2000 ft.

Napközben : 500 (pl yoghurt,keksz,gyümōlcsök,egyebek)


Összeadva ez napi 5000 ft, ami egy hónapban 150000.

Ez szerintetek àtlagos? Nem tudok min spórolni, időm nincs főzni, menzàn meg rizstől nem lakok jól, hanem kell vmi ami nem csak ballaszt anyag, ezért min. 2000ftosokat veszek vàltozatosan.



#étkezés #mennyiből jön ki #vàltozatos étrend
2023. máj. 14. 01:06
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Fozessel sokat lehet spórolni. Azt nem értem, hogy nincs időd rá, rengeteg mindent el lehet készíteni fél óra alatt
2023. máj. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van otthon jól felszerelt konyhád, esetleg még mosogatógéped is, akkor érdemes szabadidőben nagyobb adagokat főzni, és előkészíteni több napra, vagy fagyasztani. Máshogy sajnos nem tudod csökkenteni a költségeket úgy, hogy rendesen táplálkozz is.
2023. máj. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Haver, én heti max 2 napot vagyok otthon és a többiben szállodában lakom, mégis van időm főzni
2023. máj. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, tényleg kezdjél el megtanulni főzni - valószínűleg nem időd nincs rá, hanem kedved nincs hozzá -, nem kell rögtön bonyolultakkal kezdeni, de pl. egy megfűszerezett húst belökni a sütőbe nem tart semeddig.
2023. máj. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Nekem 180 ezerre jött ki a havi fogyasztásod, de te a minimálisat, én az általad megadott maximális értéket számoltam, mert gondolom nem célod az önbecsapás.

Feltételezem nem vagy Dagobert bácsi, aki az aranyhegyein üldögélve tette fel a kérdést, ezért úgy gondolom, hogy baromi sok egy főre 180-200 ezret a vécén lehúznod.

Én 4 tagú családot etetek nagyjából ennyiből (a 2 kamasz iskolai befizetését is ideszámolva) rendszeres főzéssel, nyugodtan mondhatom, hogy maximálisan egészségesen, de főleg változatosan.

Ebbe beletartozik még a kecske és juh tejtermékek, a termelői méz, helyi halgazdasági hal, zöldségek és rengeteg, főleg hazai idénygyümölcs.

Mindezt úgy, hogy mi nem termelünk meg semmit, rendszerint piacon a termelőtől, vagy a tej-és halgazdaság boltjában vásárolunk.

MINDEN étel egészséges, ami nem tartalmaz tartósítószert, mesterséges színezéket, ízfokozót és az arányok be vannak tartva!

Még a CH-ra és a zsírokra is szüksége van a szervezetnek, csak nem mindegy, hogy az mennyi. Ezért nálunk nincs "tabukaja", mégis mindenki egészséges és senki nincs elhízva.

És erre a célra kizárólag a házi koszt vált be.

2023. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként az elektromos főző eszközök sokat segítenek. Pl egy slowcooker: reggel beteszed az összetevőket-sok receptnel konkrétan csak ennyi, az április meg a tisztítás idő kérdése csak-, beállítod az időt és mire haza érsz, kész az étel. Vagy multicooker, ugyanez, csak rövidebb idő alatt főzi meg az ételt.
2023. máj. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

alap szinten főzni tudni pont olyan életben maradási készség, mint pl mosni tudni, egy számlát befizetni, vagy egy vízbe ha beleesel kiúszni belőle.


a felnőtt emberek nagy része képes ezekre, mert része az életképességnek.



menzák sosem voltak olcsók ha az ember életmód szerűen élne rajtuk.

az elv az, hogy olcsón főznek valami se kaját, de azért van rajta nyereség is, meg legalább 4-5 ember fizetése, ami azért szintén pénz.

2023. máj. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!